Çadıra ayı saldırdı ihbarı ekipleri alarma geçirdi

0
380
Çadıra ayı saldırdı ihbarı ekipleri alarma geçirdi
Çadıra ayı saldırdı ihbarı ekipleri alarma geçirdi
Bursa’nın Kestel ilçesi Alaçam mevkiindeki kamp yapan Ahmet Uğur ile Anıl Gündoğan’nin çadırlarına ayı saldırdığı ihbarı, jandarma ekiplerini seferber etti.  AFAD ve UMKE ekipleri ile belirtilen yere giden jandarma, ayıya rastlamadı. Köye getirilen gençlere kamp izin belgesi almadıkları ve alan kılavuzu bulundurmadıkları için para cezası kesildi.

Bursa’da yaşayan ve İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi gören 26 yaşındaki Ahmet Uğur ile 25 yaşındaki Anıl Gündoğdu geçen salı günü kamp yapmak için Uludağ’ın eteklerindeki Kestel İlçesi Alaçam Mevkii’ndeki Kilimli Göl yakınlarına gittiler. Burada çadır kuran iki genç bu sabah sabah çadırlarını zorlayan cisim görüp duydukları sesi de ayıya benzetince, jandarmayı arayıp yardım istedi.

AFAD ve UMKE ekiplerini yanına alan jandarma ekipleri gittikleri Kilimli Göl kıyısında çadırda bekleyen iki gence ulaştı. Çok korktuklarını ve bu nedenle çadırdan çıkmaya cesaret edemediklerini söyleyen iki genç sakinleştirildi. Çevrede hiç bir ayı izine rastlamayan jandarma ekipleri üniversiteli gençleri Alaçam’a getirdi. Burada ifadeleri alınan ve kendilerine kamp yapmak için izin belgesi almayıp alan kılavuzu bulundurmadıkları için 90’ar lira para cezası kesilen iki genç ifadelerinin ardından gönderildiler.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.