CHP’li Bülent Tezcan: Hangi kılıfı uyduracaklarının derdine düştüler

0
447
CHP'li Bülent Tezcan: Hangi kılıfı uyduracaklarının derdine düştüler
CHP'li Bülent Tezcan: Hangi kılıfı uyduracaklarının derdine düştüler
CHP Sözcüsü Bülent Tezcan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın açıklamalarını değerlendirerek, “Sadece Hayati Yazıcı’dan değil, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından da aynı çerçevede bir açıklama gelmiş. Demek ki şaşırdılar, hangi kılıfı uyduracaklarının derdine düşmüşler” diye konuştu.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “İstanbul’da çok büyük bir buluşmayla adalet özlemini dile getiren bütün vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz ve o büyük buluşmada daha yüksek sesle adalet talebini güçlendireceğiz.” dedi. Tezcan, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki yürüyüşünün sekizinci gününün sonunda, Yeniçağa ilçesi girişindeki kampta düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın açıklamalarını değerlendirdi.

“Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına talimat gönderdiği” iddiasını tekrarlayan Tezcan, “Sadece Hayati Yazıcı’dan değil, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından da aynı çerçevede bir açıklama gelmiş. Demek ki şaşırdılar, hangi kılıfı uyduracaklarının derdine düşmüşler.” diye konuştu.’

‘Bütün avukatlar dilekçelerine yazsın’

Tezcan, söz konusu dilekçenin başında “gizli” ibaresinin yer aldığını söyleyerek, şunları kaydetti:

“Şimdi ben merak ediyorum, Hayati Yazıcı avukatlık yaptı, nasıl yaptı? Eğer hal böyleyse Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının açıklaması da şikayet dilekçesidir bu çerçevede. Bütün avukat meslektaşlarıma çağrı yapıyorum. Ben de bir avukatım, uzun yıllar avukatlık yaptım. Bundan sonra savcılıklara verdikleri dilekçelerde sonuç bölümünde kanuni gereğini ifa edin, sonuçtan da tarafıma bilgi verin desinler. Hiçbir savcı alıp o dilekçeleri işleme koymaz.”

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.