‘Çiçekleri bol bol sulayın’ diyerek toplamışlar

0
372
'Çiçekleri bol bol sulayın' diyerek toplamışlar
'Çiçekleri bol bol sulayın' diyerek toplamışlar
“Himmet” adı altındaki paraların yurt dışına çıkarılmasını sağlayan 36 kişi hakkındaki iddianamede, şüphelilerin kullandıkları şifreler deşifre oldu. FETÖ’cülerin “Çiçekleri bol bol sulayın” diyerek himmet topladıkları belirlendi.

Yeni Şafak’ın haberine göre, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (

Paraları kaçırdılar

Himmeti toplayan FETÖ üyelerinin yurt dışına çıkışındaki engelleri, hava trafik kontrolorleri vasıtasıyla aştıkları belirlendi. Şüphelilerin kendi aralarındaki

Maça giderken kapatıyoruz

‘Çiçekler büyümeyebilir’

Kaçak şüphelilerden Mescid-i Aksa Camii Dernek Başkanı Hakan Güvenç’in yaptığı telefon konuşmalarında ise himmet toplamayı “çiçek sulamak” olarak kodladığı belirlendi. Güvenç’in “Çiçekleri de getireyim mi? Bendeki büyümeyebilir yetişmeyebilir” ifadesini kullandığı, şüpheli Muhammed Zengin’in ise “Bol bol sulayın inşallah” diye cevap verdiği tespit edildi.

Beş bavulla gittiler bir bavulla döndüler

Soruşturma bir tanık tarafından yapılan ihbar sayesinde başlatıldığı ortaya çıktı. İhbarcı Ahmet Önal, şüphelilerden Hakan Güvenç ve beraberindeki kişilerin 2014 tarihinde Atatürk Havalimanı’ndan 42 kilogram ağırlığındaki 5 adet bavulla Tanzanya’ya uçtuklarını söyledi. Önal, şüphelilerin kısa bir süre sonra ise 18 kilogramlık tek bavulla geri döndüklerini sözlerine ekledi.

Kapılar FETÖ’ye açık

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hava trafik kontrolü olarak görev yapan Ali Aşkın’da şüpheliler arasında yer aldı. Şüpheli Mustafa Sağlam’ın ise Atatürk Havalimanında hava trafik kontrolörü olarak görev yaptığı belirlendi. Ağabeyi Moğolistan’da örgüte ait bir okulda öğretmenlik yapan Sağlam’ın örgüt üyelerinin yurt dışına himmet paralarını çıkarmalarına yardım ettiği belirlendi. Şüpheliler Bayram Okay, Ferham Emir ve Hakan Güvenç’in 2014’te ABD’ye gitmek için havalimanına geldikleri kameralardan tespit edildi. Görüntülerde Mustafa Sağlam’ın, şüphelileri ilk arama noktasına geçmesinden sonra, sadece apron kartına sahip kişilerin girebildiği gümrük kapısına geçirdiği belirlendi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.