Denize giren Ukraynalı turist öldü

0
514
Denize giren Ukraynalı turist öldü
Denize giren Ukraynalı turist öldü
Antalya’nın Kemer ilçesinde Ukraynalı 58 yaşındaki Stepan Divrnychuk, yüzmek için girdiği denizde fenalaştı. Su yüzeyinde hareketsiz yatarken fark edilip kıyıya çıkarılan turiste, kalp masajı ve suni teneffüs yapıldı, ancak kurtarılamadı. Turistin eşi ve yakınları cenaze başında gözyaşı döktü.

Denize giren Ukraynalı turist öldü Kemer’e eşi ve akrabalarıyla tatil için gelen Stepan Divrnychuk, öğle saatlerinde kaldığı 5 yıldızlı otelin sahilinde denize girdi. Yaklaşık yarım saat sonra suda yüzüstü yatarken fark edilen Stepan Divrnychuk, otelde görevli cankurtaran İhsan Vural tarafından çevredekilerin de yardımıyla kıyıya çıkarıldı.

Denize giren Ukraynalı turist öldü 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istenirken, sahilde bulunan bir doktor turiste müdahale için geldi. Kocaeli’nde özel bir hastanede acil hekimi olarak görev yapan ve nişanlısıyla tatile gelen Nazlı Tuncer, Stepan Divrnychuk’a yaklaşık 15 dakika kalp masajı ve suni teneffüs yaptı. Sonrasında gelen 112 ekipleri de kalp masajı ve suni teneffüsü sürdürdü, ancak Stepan Divrnychuk kurtarılamadı.

Denize giren Ukraynalı turist öldü
Olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı. Eşi, baldızı ve bacanağı Ukraynalı turistin cenazesi başında gözyaşı döktü. Stepan Divrnychuk’un cenazesi plajdayken yerli ve yabancı turistler ise denize girmeye devam etti. Ukraynalı turistin cesedi yapılan incelemenin ardından kaldırıldı.

Denize giren Ukraynalı turist öldü Olay anını anlatan doktor Nazlı Tuncer, “Kafede oturuyorduk. Sesler duyduk. Sonra ‘doktor var mı’ diye seslendiklerinde koşarak geldik. Sahile geldiğimizde beyefendiyi çıkartmışlardı zaten denizden. Solunumuna baktım, kalp atımı var mı diye, yoktu. Yaptığım muayene sonucunda beyin ölümünün gerçekleştiğini fark ettim ve hemen ilk müdahaleye başladım. Suni solunum, kalp masajı 112 ekipleri gelene kadar yaklaşık 15 dakika kadar sürdü. Maalesef döndüremedik. Kıyıya çıkarılana kadar 15- 20 dakika su altında kalmış gibi görünüyordu” dedi.

Denize giren Ukraynalı turist öldü

Denize giren Ukraynalı turist öldü

Denize giren Ukraynalı turist öldü sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.