Eleştirilen yarışmanın kazananlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan hediye verdi

0
366
Eleştirilen yarışmanın kazananlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan hediye verdi
Eleştirilen yarışmanın kazananlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan hediye verdi
TRT’de yayınlanan ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın finalinde salona gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan yarışmanın kazananlarına armağan verdi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in eleştiride bulunduğu yarışmada konuşan Erdoğan, “Birileri kendine kadar eleştirmiş olabilir. Kulak asmaya lüzum yok” dedi.

TRT’de yayınlanan ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın finalinde sürpriz bir konuk vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarışmanın yapıldığı salona gelerek, yarışmanın kazananlarına armağan verdi. Burada konuşan Erdoğan, “Birileri kendilerine kadar eleştiri yapmış olabilir. Biz ne yaptığımıza bakacağız. Bu yarışmanın içinde neler var buna bakacağız” dedi. TRT’de yayınlanan bu yarışma Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kadar eleştirilmiş, “Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak okunacak bir kitap değildir” demişti.

TRT’nin verdiği altın ödülleri dışarıya Cumhurbaşkanı Erdoğan da yarışmacılara ödül olarak Karahisari’nin Kur’an-ı Kerim’ini hediye etti. Ödülleri verirken kısa bir hitabe yapan Erdoğan şunları söyledi:

Sizleri tebrik ediyorum

“Bizleri ramazan boyu mutlu eden hafız kardeşlerim sizleri tebrik ediyorum. Burada 8 kardeşimiz var ama bunların dıştan olan kardeşlerimi de tebrik ediyorum. Alışılmışın dışında bir başvuru TRT- Diyanet iş birliğiyle gerçekleşmiş oldu. Birileri kendilerine kadar eleştiriler getirmiş olabilir. Kulak asmaya lüzum değil. Biz ne yaptığımıza bakacağız. Bu yarışmanın içinde neler var buna bakacağız. Hele hele bu Kur’an-ı Kerim’in okunması olduktan sonra akıcı sular durur.”

Yarışma baştan başa sahnede duran rahlenin üstünde de Mustafa Altın’a armağan ettiği Kur’an-ı Kerim’in aynısından bulunduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu da güzel bir tevafuk oldu. Doğrusu Karahisari hattıyla harikulade bir hat ortaya koydu. Tezhibi de müthiş. Bütününde benzer tezhibi görmüyorsunuz, her sahifesinde farklı bir tezhip uygulaması var. Bundan nedeniyle ‘Allah rahmet etsin’ diyoruz ve hafız kardeşimize takdim ediyoruz.” diye konuştu.

Erdoğan, 869 puanla yarışmanın ikincisi Şükrü Asıleren ile 852 puanla üçüncü olan Osman Bostancı’ya da hediyelerini verdi.

Görmez: Kuran hayat kitabıdır

öte yandan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yarışmayı eleştirmişti. Görmez şu ifadeleri kullanmıştı: “Son zamanlarda bir yarışma programı çıkarıldı biliyorsunuz. Sadece şunu söylerim. Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir. Kuran bir yaşam kitabıdır. Keza de en müstakim yola, en salam yola sizi götürmek için nazil olmuş bir kitaptır.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.