Erdoğan’dan Adalet Yürüyüşü’ne sert suçlamalar

0
515
Erdoğan'dan Adalet Yürüyüşü'ne sert suçlamalar
Erdoğan'dan Adalet Yürüyüşü'ne sert suçlamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında konuştu, Adalet Yürüyüşü nedeniyle CHP’yi hedef aldı ve terör örgütlerini desteklemekle suçladı. Erdoğan, “İlla hak arayacaksanız, gidin FETÖ, PKK, DHKP-C davalarının görüldüğü mahkemelere, şehitlerin, gazilerin hakkını arayın” dedi. Sert sözlerle ithamlarda bulunan Erdoğan, Adalet Yürüyüşü’ne katılanları “taammüden vatana ihanet suçuna ortak” olmakla suçladı.

Cumhurbaşkanı

Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması şöyle:

“Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür’ derler. Şu anda akılsız başın cezasını ayaklar çeker misali kendini yollara vurup

Ağır sözler

O dönemde sergilenen haysiyet cellatlığına milletimizin itibar etmemesinin, tam tersine oynanan oyunu görerek arkamızda durmasından birilerinin ders çıkarmadığı anlaşılıyor. Artık çoğu ya yurt dışına kaçmış olan ya mahkemelerde adalete hesap veren

‘OHAL’e karşı çıkmak Kandil’in yolundan gitmek’

Hem FETÖ’nün hem de PKK’nın önde gelen isimlerinin övgüyle bahsettiği bir genel başkanın yaptığı işlerin, ülkemizin ve milletimizin yararına olmadığını anlamak için başka bir ölçüye ihtiyaç yoktur. Avrupa’nın himayesindeki sözde gazetesinden size seslenen PKK yöneticisi, ‘Doğru adımlar atıyorsunuz’ diyorsa, attığınız adım kesinlikle yanlıştır. Terör örgütleri OHAL’den rahatsızsa siz de uygulama gayesini bile bile buna karşı çıkıyorsanız gittiğiniz yol Kandil’in yoludur. Uluslararası kuruluşların, uluslararası mahkemelerin dahi eleştirmediği tarzda terör davalarına saldırıyor, Türk adaletini itham ediyorsanız yaptığınız iş, bu ülkenin hayrına asla değildir.

‘Bu tavırla adaleti savunmuyorsunuz’ suçlaması

Terör örgütlerine karşı yapmayı aklınızdan geçirmediğiniz yürüyüşü, teröristleri ve onlara destek verenleri savunmak için başlatıyorsanız kimseyi amacınızın adalet olduğuna inandıramazsınız. Mevlana Hazretleri adaleti, ‘ağaca su vermek, zulmü ise dikene su vermek’ olarak tanımlıyor. Siz bu tavrınızla dikene su vererek adaleti savunmuyor tam tersine zulmü yüceltiyorsunuz. Durumunuz bu. İlla hak arayacaksanız gidin FETÖ, PKK, DHKP-C davalarının görüldüğü mahkemelere, şehitlerin, gazilerin hakkını arayın, milletin hakkını arayın. Gidin tabutlarına omuz verdiğiniz eli kanlı canilerin yetim ve öksüz bıraktığı çocukların hakkını arayın. Unutmayın ki gül eken gül biçer, rüzgar eken fırtına biçer. Onun için buradan diyoruz ki, darbecileri bırakıp darbeye maruz kalanları suçlayanlara yazıklar olsun.

 

‘Aynı suça tahammüden ortak olmaktadırlar’

Teröristleri bırakıp terörle mücadele edenlerin üzerine gidenlere yazıklar olsun. Ülkesini bırakıp ülkesine saldıranların argümanlarına saldıranlara yazıklar olsun. Kendi milletvekillerinin dünyanın her yerinde ‘vatana ihanet’ suçu kapsamında kabul edilen eylemine sahip çıkanlar, aslında aynı suça tahammüden ortak olmaktadırlar. Konunun ne basın özgürlüğüyle ne düşünce ve ifade özgürlüğüyle ne milletvekili dokunulmazlığıyla ilgisinin olmadığını en iyi bu gürültüyü çıkartanlar biliyor.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça iddiası

Bir başka terör örgütüyle irtibatları sebebiyle kamudan ihraç edilen ve yine örgütün emriyle cezaevinde güya açlık grevi başlatanlara yine bunlar sahip çıkıyor. Bu da enteresan. Esasen bunların hiçbirinin derdi demokrasi ve özgürlükleri savunmak değil. Kendi suçlarını bastırmaktır. Milletimiz tüm bu olanları görüyor, ferasetiyle neyin ne olduğunu biliyor. Biz her zaman her konuda olduğu gibi mücadelemizi vereceğiz, hakikatleri anlatacağız, elimizden gelen çabayı göstereceğiz, takdiri milletimize bırakacağız. Teşkilatlarımızdan bu konuları milletimize anlatma konusunda çok daha aktif hareket etmelerini bekliyoruz.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.