“Erdoğan’ın rahatsızlığı ve Katar hamlesi”

0
523
"Erdoğan’ın rahatsızlığı ve Katar hamlesi"
Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram namazı için gittiği camide rahatsızlanması hakkında bir yazı kaleme aldı. İşte Selvi’nin konuyla ilgili yazısı;

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram namazı sırasında rahatsızlanması milletin yüreğini ağzına getirdi.
Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Cumhurbaşkanı’nın, kameraların karşısına geçmesi dezenformasyon yapılmasını engelledi. Erdoğan, “Şekere dayalı bir tansiyon dengesizliği yaşadık” dedi.

Erdoğan, 2006 yılında da yine şekere dayalı bir rahatsızlık yaşamış, şoförünün paniklemesi üzerine aracında kilitli kalmıştı. Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı, aracın camı balyozla kırılarak çıkarılmıştı.

Turgut Özal’ın vefatı

Bu kez Cumhurbaşkanı ile aynı camide olan görgü tanıkları, sedye yardımı ile camiden çıkarılan Erdoğan’a hemen müdahale edildiğini anlattı. Özal’ın vefatından sonra ise cumhurbaşkanlarının ve başbakanların konvoylarında tam teşekküllü ambulanslar yer alıyor. Çünkü 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, tıbbi müdahale cihazlarının bulunmadığı ilkel bir ambulansla hastaneye yetiştirilirken yolda hayatını kaybetti. Özal, Hacettepe Hastanesi’ne yetiştirildiğinde kalbi durmuştu. Çünkü Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde sağlık ekibi yoktu.

Ramazan orucu, şeker ve tempo

Ramazan orucu, şeker hastalığı ve yoğun temposu, sonunda bayram namazında Cumhurbaşkanı’nın sağlık sorunu yaşamasına yol açtı. Kendisine acil şifalar diliyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, taşın altına sadece elini sokan değil, bedenini koyan bir lider. Ancak yaşadığı sağlık sorunu, daha çok dikkat etmesini gerektiriyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra çalışma temposunu daha da artırdı. 16 Nisan’da yorucu bir referandum kampanyası yürüttükten sonra 17 Nisan sabahı Bakanlar Kurulu’nu topladı. Erdoğan sadece Erdoğan değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı. Ortadoğu’nun yeniden şekillendirildiği bir dönemde Erdoğan’ın liderliği Türkiye’ye ameliyat yapılmasını engelliyor. Erdoğan dünya liderleriyle göz hizasında konuşan güçlü bir lider. O nedenle tasfiye etmek için darbe girişimi dahil her türlü yolu deniyorlar.

Kendini unuttu…

Türkiye ciddi sorunları olan bir ülke ki, Cumhurbaşkanı sağlık sorunu yaşadıktan sonra geçtiği kameraların karşısında kendi derdini unuttu. Çünkü sorular birbiri ardına geldi. Bunların başında Katar’la ilgili gelişmeler geliyordu. Cumhurbaşkanı, Katar’a yaptırımlar listesine Türkiye’ye ait üslerin konulmasına sert tepki gösterdi. “Çok çirkin bir yaklaşım” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın, “Kusura bakmasınlar Türkiye öyle sıradan bir ülke, sıradan bir devlet değil, Onun için Türkiye’nin de burada asker çekmesini istemek Türkiye’ye bir saygısızlıktır” sözleri bazı lobilerle Türkiyecilik oynamaya kalkan veliaht prenslere bir uyarıydı.

 

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.