FETÖ’nün ‘katalog evlilik ablası’ yakalandı

0
513
FETÖ'nün 'katalog evlilik ablası' yakalandı
FETÖ'nün 'katalog evlilik ablası' yakalandı
İzmir jandarmasının düzenlendiği operasyonda FETÖ’nün “katalog evlilik” ve öğretmenlerden sorumlu ablaları ile “eyalet sorumluları” yakalandı. 4 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı.

İzmir’de FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında örgütünün ablaları ve sözde eyalet sorumlularının da bulunduğu 6 kişi yakalandı. Gözaltındaki kişilerin, örgüt kataloğundan evlilikler yaptırdığı, şifreli haberleşme programı “ByLock” kullandıkları ortaya çıktı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturması kapsamında, İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat birimi ile Güzelbahçe İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 4 ilde operasyon yaptı.

İzmir merkezli yapılan operasyonda, örgütün öğretmen ablası G.O., bölge ablası N.O., katalog evlilikten sorumlu olan S.Ş.’nin de aralarında bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Farklı illerdeki 6 kişinin de arandığı öğrenildi.

Zanlılar arasında, örgütün “eyalet”, “bölge” şeklinde isimlendirdikleri alanların sorumlusu olan ablaların da bulunduğu açıklandı. Gözaltındaki kişilerin, örgüt kataloğundan evlilikler yaptırdığı, şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandıkları belirlendi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.