FETÖ’ye yönelik ‘Karargah evleri’ soruşturmasında 12 gözaltı

0
308
FETÖ'ye yönelik 'Karargah evleri' soruşturmasında 12 gözaltı
FETÖ'ye yönelik 'Karargah evleri' soruşturmasında 12 gözaltı
Yeniden başlatılan Karargah Evleri soruşturmasında ele geçirilen CD’lerde yer alan TSK içerisindeki FETÖ’cülere yönelik operasyon başlatıldı. 12 kişi gözaltına alındı. CD’lerde 67 ismin olduğu belirtilirken, örgütsel talimatlarda kendilerinden olmayanları, “Alevi, Arızalı, Atatürkçü, kazanılabilir” olarak fişledikleri ortaya çıktı. 

Askeri savcılık tarafından bir dönem yürütülen Karargah Evleri soruşturması yeniden başlatıldı. Askeri savcılık, 2008 öncesi FETÖ’nün TSK içerisinde yuvalandığı örgüt üyelerinin listelerinin yer aldığı CD’ler ele geçirerek soruşturma başlatmıştı.

Dönemin sivil FETÖ’cü savcıları tarafından soruşturma devralınmış, S1-S2 olarak isimlendirilen söz konusu listedeki isimlere dokunmayan dönemin özel yetkili savcılığı, yerine Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda FETÖ’cü olmayıp, bu örgüte karşı duran askerleri ekleyerek soruşturmayı devam ettirmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı önce eski FETÖ’cü savcıların yürüttüğü bu soruşturmaya takipsizlik verdi.

Daha sonra S1 ve S2 listeleri üzerine yoğunlaşan savcılık bu listedeki isimler hakkında yeniden soruşturma açtı. İncelenen listelerdeki isimlerin bir kısmı hakkında bugün düğmeye basan savcılık 12 kişi hakkında gözaltı kararı çıkardı.

Listede yer alan kişilerden 26’sının ise farklı soruşturmalardan tutuklu bulundukları ortaya çıktı.

‘Alevi, arızalı, Atatürkçü, kazanılabilir’

Ele geçirilen CD’lerde FETÖ’cülerin kendilerinden olmayanları, “Alevi, Arızalı, Atatürkçü, kazanılabilir” olarak fişledikleri, yine bu 67 isme hitaben ise, “Her gün tıraş olun, parfüm sıkın, gerekiyorsa cinsel içerikli ve küfürlü konuşun, kendinizi belli etmeyin, kazanmak istediğiniz kişilere ufak yardımlarda bulunun” şeklinde örgütsel talimatların yer aldığı belirlendi.

Listede yer alan 67 isimden 49’unun Bylock kullanıcısı olduğu tespit edildi. 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.