Gezi Parkı eylemlerinde polise 4 yıl hapis

0
464
Şanlıurfa'da 11 subay ve 1 astsubay tutuklandı
Şanlıurfa'da 11 subay ve 1 astsubay tutuklandı
Antalya’daki Gezi Parkı eylemleri sırasında Mustafa Düştegör’ü darbettiği ileri sürülen polis memuru Ali Osman Parlar’a 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Parlar, müşteki Düştegör ve avukatı katıldı.

Duruşmada son savunmasını yapan Parlar, Düştegör’ü yerde sürükleyen ve darbeden kişinin kendisi olmadığını savundu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, her ne kadar Parlar hakkında Antalya 11. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılmışsa da eylemin işkence suçu oluşturduğu gerekçesiyle dosyanın Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiği kaydetti.

Mahkeme heyeti, sanığa, “kasten yaralama”, “nüfuzu kötüye kullanma” ve “yüzde sabit ize neden olma” gibi suçlardan 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

Düştegör’ün darbedildiği sırada olay yerinde bulunduğu iddia edilen komiser yardımcısı A.S. ve polis memurları S.S, H.Y, B.Ş, B.Ş. için de “görevi kötüye kullanma” suçundan ayrı ayrı 5’er ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, bu kişiler hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı.

Müşteki Düştegör, 3 Haziran 2013’te Kaleiçi civarında bazı polisler hakkında kendisini darbettiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulunmuştu. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının incelemeleri sonucunda, 6 polis hakkında, “kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle silahla kasten yaralama ve görevi kötüye kullanma” suçlarından dava açılmıştı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.