HDP’li Baydemir’den Erdoğan’a çağrı: Demirtaş’tan özür dile

0
380
HDP'li Baydemir'den Erdoğan'a çağrı: Demirtaş'tan özür dile
HDP'li Baydemir'den Erdoğan'a çağrı: Demirtaş'tan özür dile
HDP’nin sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘terörist’ ifadesi nedeniyle Selahattin Demirtaş’tan özür dilemesi gerektiğini söyledi. CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın ve yanındaki partililer de Ekin Ceren Parkı’nda sürdürülen nöbetteki HDP milletvekillerini ziyaret ederek, destek mesajı verdi.

HDP’nin Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki Ekin Ceren Parkı’nda 25 Temmuz’da başlattığı Vicdan ve Adalet Nöbeti sürüyor. HDP Şanlıurfa Milletvekili ve parti sözcüsü Osman Baydemir düzenlediği günlük basın toplantısında güdeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı

“Faşizmin en kötü korku filmi çekiliyor”

HDP milletvekilleri Tuğba Hezer ile Faysal Sarıyıldız’ın vekilliklerinin düşmesi ve

CHP’den destek ziyareti

CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın ve yanındaki partililer de HDP’nin sürdürdüğü Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne destek amacıyla Ekin Ceren Parkı’na geldi. HDP’liler tarafından yapılan karşımanın ardından konuşan CHP İl Başkanı Sayın, “15 Temmuz’da demokrasiyi sokaklarda nasıl aradıysanız, biz de hak, hukuk ve adaleti legal bir şekilde sokaklarda arayacağız. Bu anlamda HDP’nin değerli yöneticilerinin başlatmış oldukları bu eylemlerini gönülden desteklediğimizi söylüyoruz. Onlara katkı sunmak adına, gönül isterdi ki bu eylemi birlikte devam ettirelim. Bu legal eylemlere desteğimiz her zaman olacaktır” dedi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.