HDP’li eski parti meclisi üyesine gözaltı

0
413
HDP'li eski parti meclisi üyesine gözaltı
HDP'li eski parti meclisi üyesine gözaltı
Eski HDP Parti Meclisi üyesi 55 yaşındaki Şehbal Ş., Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen talimat üzerine, Bodrum’da gözaltına alındı. Şehbal Ş.’nin Mersin’e gönderileceği bildirildi.

Polis merkezine gelerek bilgi alan Şehbal Ş.’nin avukatı Ergin Cinmen açılışta yapığı açıklamada, “Şehbal Ş.’ye gözaltı kararı Mersin’den geldi. Ancak dosyada gizlilik kararı olduğu için nedenini ve dosyanın içeriğini bilmiyoruz. Mersin’den gelecek bir polis ekibi tarafından bugün veya yarın sabah kendisi teslim alınacak. Ardından Mersin’e götürülüp, adliyeye sevk edilecek. Oradaki avukat arkadaşlar durumu takip ediyor. Şimdilik bildiklerimiz bunlar” dedi.

Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunu olan ve 1986-1987 yılları arasında Londra’da dil eğitimi alan Şehbal Ş., 12 Haziran 2011’deki genel seçimlerde Muğla’dan bağımsız milletvekili adayı olmuş ancak seçilememişti.

Şehbal Ş., yerel ve ulusal gazeteler ile sanat dergilerinde çalışıp, İsviçre Televizyonu’nun Türkiye haber çekimleri koordinatörü olarak da görev yapmıştı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.