Hız koridorları tüm çevre yollarında devreye giriyor

0
641
Hız koridorları tüm çevre yollarında devreye giriyor
Hız koridorları tüm çevre yollarında devreye giriyor
Daha önce sadece şehir içinde kullanılan ‘ortalama hız’ uygulaması 1 Temmuz’dan itibaren tüm çevre yollarında devreye girecek. Sadece radarın olduğu bölgelerde yavaşlayan sürücülere cep yakan cezalar yolda.

Star gazetesinde yer alan habere göre Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokolle, HGS/OGS noktalarında araçların otoyola giriş ve çıkış arasındaki süreye bakılacak. Otoyolun kaç kilometre olduğu ve buna göre 120 km hızla otoyolu ne kadar sürede tamamlayabileceği belirlenecek, eğer süre limitin altındaysa aşırı hızdan ceza yazılacak. 

İstanbul – Ankara 4 saat 15 dakika

Buna göre, 120 kilometre hız sınırı olan çevre yollarından 450 km uzunluğundaki İstanbul-Ankara TEM yolunu 4 saat 15 dakika, Bodrum’a giderken kullanılan 112 km’lik İzmir-Aydın yolunu 1 saat 11 dakikadan kısa sürede tamamlayanlar, hız limitini aşmış olacak haklarında cezai işlem uygulanacak. Aynı şekilde 536 kilometrelik Niğde Şanlıurfa yolunu 5 saat 21 dakika, 83 km’lik Adana-Mersin yolunu 1 saat 6 dakika, 365 km’lik Adana-Şanlıurfa yolunu 3 saat 43 dakikadan daha az sürede tamamlayanlara ceza yazılacak.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.