Hükümetten Kılıçdaroğlu’na uyarı: Uyanık olmanızı istirham ediyoruz

0
392
Hükümetten Kılıçdaroğlu'na uyarı: Uyanık olmanızı istirham ediyoruz
Hükümetten Kılıçdaroğlu'na uyarı: Uyanık olmanızı istirham ediyoruz
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘İstanbul’a yaklaşırken provokasyon olacaktır duyumları geliyor’ sözlerine hükümetten yanıt geldi. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, ‘CHP’nin yürüyüşü tam da 15 Temmuz arefesine gelmiştir. Zaten konsepti itibariyle İstanbul’a yaklaştıkça bazı radikal marjinal unsunları CHP bayrağının altına girerek bir takım terör örgütlerinrin provoke etmesine imkan sağlamasınlar. Aynı şekilde FETÖ’nün de bir senedir üretmeye çalıştığı darbe sever, FETÖ’cü görüşler zemin bulmasın. Bu nedenle CHP yöneticilerinden dikkatli bir şekilde davranmalarını, uyanık olmalarını istirham ediyoruz” dedi.

 Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçti. Kurtulmuş’un sözlerinin satır başları şöyle:

Almanya ile gerilim

Almanya ile referandum sürecinde yaşadığımız gerilimler esasen Almanya’daki siyasi tansiyon ile ilgilidir. Bazı Alman politikacılar maalesef

CHP’nin yürüyüşü

CHP’nin yürüyüşü tam da 15 Temmuz arefesine gelmiştir. Diyelim ki tesadüf gönül ister ki CHP bu yürüyüşü darbe girişimine karşı yapmış olsaydı. Bu anlamda CHP zamanlamada da bir yanlışlık içinde oldu. Tam 15 Temmuz öncesi böyle bir yürüyüşün gündeme getirilmesi manidardır. Zaten konsepti itibariyle İstanbul’a yaklaştıkça bazı radikal marjinal unsunları CHP bayrağının altına girerek bir takım terör örgütlerinrin provoke etmesine imkan sağlamasınlar. Aynı şekilde FETÖ’nün de bir senedir üretmeye çalıştığı darbe sever, FETÖ’cü görüşler zemin bulmasın. Bu nedenle CHP yöneticilerinden dikkatli bir şekilde davranmalarını, uyanık olmalarını istirham ediyoruz. Devlet olarak başından bu yana yürüyüşte provokasyon olmaması için gayret sarfediyoruz. Biz güvenlik konusunda üzerimize düşen her şeyi yaparız.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.