İran plakalı TIR’lar FSM’den geçti

0
476
İran plakalı TIR'lar FSM'den geçti
İran plakalı TIR'lar FSM'den geçti
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden İran TIR’ları kameraya yakalandı. İran plakalı 3 TIR, bu sabah saat 06:00 sularında FSM’den geçti. O anlar kameralara yansıdı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) sabaha karşı kaçak geçen İran TIR’ları kameraya yakalandı.  İran’dan Avrupa ülkelerine taşımacılık yapan İran plakalı TIR’lar yasak olduğu halde FSM’yi kullanıp Asya’dan Avrupa’ya geçti.

Oysa Karayolları Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’daki Asma Köprülerden Geçebilecek Araç Türleri sınıflandırmasında TIR’lar için geçebilecekleri tek köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü olarak görünüyor. Üstelik bu yasak 24 saat boyunca geçerli.  Sadece özel izinli kamyonların, o da trafiğin yoğun olmadığı saatlerde FSM’den geçişine izin veriliyor. Arka arkaya seyreden İran plakalı 3 TIR, bu sabah saat 06:00 sularında FSM’den geçti. O anlar kameralara yansıdı. Asya’dan Avrupa’ya geçişte gişe ve dolayısıyla ödeme olmadığı için, yabancı plakalara yazılacak cezaların zorluğunu da bilen İran TIR şoförlerinin bu uyanıklığa sıkça başvurdukları biliniyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.