İstanbul’da “ByLock”tan ilk ceza verildi

0
323
İstanbul'da
İstanbul'da "ByLock"tan ilk ceza verildi
İstanbul’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı “ByLock” kullandığı gerekçesiyle ilk kez bir sanığa ceza verildi.

Duruşmada son sözü sorulan sanık Eroğlu, “Benim FETÖ ile hiçbir ilişkim yoktur. Somut delillerin toplanması talebimi yineliyorum. Beraatimi istiyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın örgüt içerisindeki konumunu, ByLock’u istikrarlı şekilde kullanmasını dikkate alarak, ”silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Heyet, yargılama sırasında sanığın lehe değerlendirilebilecek olumlu bir davranışının tespit edilemediğini, bu nedenle cezasında herhangi bir indirim yapılmasına yer olmadığına karar vererek, sanığın tutukluluk halinin devamını oy birliğiyle kararlaştırdı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, suç tarihinde İstanbul Üniversitesi’nde psikolog olarak çalışan sanık Ercan Eroğlu’nun, ByLock kullandığı ve örgüt içerisinde yer aldığı belirtilerek, Eroğlu hakkında ”silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.