İşte Rota Yemekçilik’in sicili…

0
517
İşte Rota Yemekçilik’in sicili…
İşte Rota Yemekçilik’in sicili…
Manisa’da kışladaki zehirlenme vakalarının ardından gözlerin çevrildiği Rota Yemekçilik’in sicilinde dikkat çekici bilgiler var. Sadece 4 yılda sermayesini 70 kat büyüten şirket, 8 ay önce benzer bir zehirlenme vakasına adı karışmasına rağmen devletten iş almayı sürdürmüş…

Manisa’da kışlada bir ay içerisinde 4 zehirlenme vakası. 1 şehit, yüzlerce yaralı… Türkiye 700’den fazla askerin zehirlendiği olayda Rota Yemekçilik’le tanıştı… O günden bugüne kadar şirket soruları, kendisiyle ilgili iddiaları havada bıraktı, tatmin edici bir açıklama yapmadı.

4 yılda 70 kat artan sermaye

Ticaret Sicili Gazetesi’nin internet üzerinden ulaşılabilir verilerinde şirketin 4 yılda 70 katına çıkan sermayesi dikkat çekiyor. Şirket Diyarbakır’da 2013 yılında kuruldu. Kurulduğu tarihte sermayesi 100 bin lira olarak açıklandı. 2014 yılında bu rakam 2 milyon 10 bin lira, 2015 Aralık’ta önce 5 milyon, sonra da 6 milyon olarak açıklandı.  26 Nisan 2017 tarihinde ise 7 milyon lira olarak duyuruldu.

Şirketin kurucusu Veysi Avşar. İnternet sitesinde şirket adresi Ankara’da Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi gözüküyor. Ancak bu binada bir tabela ya da şirkete bir işaret yok.

İkinci şirket: Eren A.Ş.

2016 yılının son günlerinde Batıkent’e taşındığı belirtilen şirket binasında ise Eren A.Ş tabelası bulunuyor. İki şirketin yolları kurucu isimlerde kesişiyor…

Rota yemekçiliğin sahibi Veysi Avşar, 8 Eylül 2014’te Eren Tabldot’un yönetimine girdi. Eren Tabldot’un geçmişi de Tuba Avşar ile Suna Avşar’a ait Avşaroğulları şirketine dayanıyor.

Şirketin adresiyle Rota Yemekçilik’in bulunduğu adres aynı, Kızılırmak mahallesi olarak gözüküyor. 

Eren tabldot da Rota Yemekçilik gibi kısa zamanda hızlı sermaye artırımına gitmiş. Sermayesi de 2013’te 500 bin lirayken, 29 Kasım 2016’da 5 milyon liraya yükselmiş. 

5 milyonluk sermayesi olan Eren Tabldot’un bir internet sitesi yok. Rota Yemekçilik’in internet sitesinde ise yaptığı işlere yönelik bilgiler var.

Hastanelere yemek veriyor

Buna göre, zehirlenen askerlerin kışlasına yemek veren Rota Yemekçilik, aynı zamanda Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mamak Ağız ve Diş Hastanesi gibi önemli hastanelerle de çalışıyor.

Maliye Bakanlığı’nda zehirlenme

Bu arada şirketin ilk vukuatının Manisa’daki zehirlenme olmadığı ortaya çıktı. CNN Türk’ün edindiği bilgilere göre, geçtiğimiz yıl ekim ayında Maliye Bakanlığı’nda 400 çalışanın zehirlendiği olayda da Rota Yemekçilik’in adı geçiyor. Şirketin sözleşmesi, zehirlenme olaylarının ardından bakanlık tarafından feshedilmiş.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur



CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.