İstiklal’de Onur Yürüyüşüne polis izin vermedi

0
554
İstiklal'de Onur Yürüyüşüne polis izin vermedi
İstiklal'de Onur Yürüyüşüne polis izin vermedi
İstanbul Valiliği’nin yürüyüşe izin vermemesine rağmen Taksim’de ‘Onur Yürüyüşü’ yapmak isteyen LGBTİ’liler geniş güvenlik önlemi alan polis engeline takıldı.

Taksim Meydanı’nda ve İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm sokaklarda güvenlik önlemi alan polis, LGBTİ’lilerin caddeye girişine izin vermedi. İstiklal Caddesi girişinde bekleyen LGBTİ’liler ile yürüyüşe karşı çıkan bir grup genç arasında kısa süreli arbede yaşanırken, araya giren polis, LGBTİ’lilere karşı çıkan 7 kişiyi gözaltına aldı.

Polis köpeklerle müdahale etti

Polis, alınan önlemlere rağmen arka sokaklarda bir araya gelen bir grup LGBTİ’liye köpeklerle müdahale etti. Kovalamaca sırasında hareketli anlar yaşanırken, bir polis helikopteri de yaşananları havadan takip etti.

LGBTİ’liler cihangir’de toplandı

İstiklal Caddesi ve çevresinde polisle yaşanan kovalamacanın ardından LGBTİ’liler bu kez de Cihangir’de toplandı. Polis, gruba bu kez TOMA ile müdahale etti. Ara sokaklara kaçan gruptan 28 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Bu sırada, polis müdahalesini görüntülemeye çalışan AP kameramanı Bram Janssen de, sarı basın kartı olmasına rağmen, yanında pasaportu olmadığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Kameraman Janssen, ekipmanlarıyla birlikte polisler tarafından gözaltı aracına götürüldü. Polislerin önlemi sürerken gruplar dağıldı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.