Kadıköy’de Operasyon! Bakan’a Suikast Engellendi

0
370
Kadıköy'de Operasyon! Bakan'a Suikast Engellendi
Kadıköy'de Operasyon! Bakan'a Suikast Engellendi

Kadıköy’ de yapılan operasyon esnasında öldürülen hain teröristin DHKP-C’li İnanç Özkeskin olduğu tespit edildi. Hain teröristin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya suikast hazırlığı yaptığı ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü mensupları Acıbadem Betül Sokağı’nda bir adrese özel harekat polislerinin de katılımı ile operasyon yaptı. Yasa dışı, illegal eli kanlı terör örgütü üyesi olduğu öne sürülen şüpheli şahıs ile polis mensupları arasında çatışma yaşandı. Çatışma sonucu şüpheli şahıs vurularak etkisiz hale getirildi.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’YA SUİKAST GİRŞİMİ HAZIRLIĞINDAYDI

Öldürülen şahsın DHKP-C üyesi İnanç Özkeskin olduğu saptandı. Öldürülen teröristin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik suikast hazırlığında olduğu tespit edildi. Çatışmanın yaşandığı bölgede olay yeri inceleme çalışması yapıldı. Evde hain teröristin cesedinin yanı sıra çatışmada teröristçe kullanılan bir silah ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Şüpheli şahsın cesedi savcılık incelemesinden sonra otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

HAKKINDA BİRÇOK KEZ İŞLEM YAPILMIŞ

Operasyon sırasında etrafta geniş güvenlik önlemi alarak olayın cereyan ettiği sitenin bulunduğu sokağı araç ve yaya trafiğine kapatan polis ekipleri, evde yapılan çalışmalardan sonra bölgeden ayrıldı. Şüpheli şahıs hakkında daha önce terör suçu kapsamında birçok defa işlem yapıldığı bildirildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.