Liberal Demokrat Partisi, Adalet Yürüyüşü’ne katılacak

0
387
Liberal Demokrat Partisi, Adalet Yürüyüşü'ne katılacak
Liberal Demokrat Partisi, Adalet Yürüyüşü'ne katılacak
Liberal Demokrat Partisi Başkanı eski Genel Başkanı Cem Toker, LDP’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne katılacağını ifade etti.

Cem Toker, LDP’nin aldığı bu kararı sosyal medyadan paylaştı.

LDP’nin açıklamasında şu ifadeler alıyor.

Liberal Demokrat Parti bilhassa son yıllarda toplumda adalet duygusunun derinden sarsılmasına neden olan Anayasa değişikliklerinden ve iktidar uygulamalarından büyük endişe duymaktadır.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde ülkemizin mahkumiyet ve tazminat şampiyonu olması, başta Birleşmiş Milletler olmak üzere itibarlı uluslararası kurumların raporlarındaki eleştiriler, kamu vicdanını derinden yaralayan birbiri ile çelişkili yargı kararları bu endişelerimizin haklılığını ortaya koymaktadır.
Yargı erkinin tarafsızlığı ve bağımsızlığından şüphe duyan bir toplumda, ‘adalet devletin temelidir’ ilkesi gereği devlet ve devlete güven temelinden sarsılıyor demektir.

Ülkemizde yargıya güven o kadar dibe vurmuştur ki, anamuhalefet partisi CHP bile Anayasaya aykırı olduğunu düşündüğü konuları ‘nasıl olsa kaybederiz’ endişesiyle Anayasa Mahkemesine götürmeye çekinir hale gelmiştir.

Liberal Demokrat Parti kuruluşundan beri, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının önemine, adalete güvenin yeniden tesisine yönelik toplum bilincini arttıracak her girişime, partiler ve ideolojiler üstü bir yaklaşımla destek vermiştir, vermeye de devam edecektir.

Bu çerçevede, Genel Başkanımız Sn. Gültekin Tırpancı ve partililerimizden oluşacak bir grup, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimince Ankara’dan İstanbul’a yapılmakta olan ADALET YÜRÜYÜŞÜ’ne destek, dayanışma ve tarihe not düşme amacıyla, Sakarya kısmına sembolik olarak katılacaklardır.
Basınımzın ve kamuoyunun bilgilerine saygı ile sunulur.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.