Lösemi hastası çocuğun solunum cihazını çaldı

0
352
Lösemi hastası çocuğun solunum cihazını çaldı
Lösemi hastası çocuğun solunum cihazını çaldı
Gaziantep’te 9 yaşında 3 yıldır tedavi gören lösemi hastası çocuğun 5 bin dolar değerindeki solunum cihazı çalındı. Küçük çocuğun okula solunum cihazı sayesinde gidebildiği öğrenildi.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi Atatürk Mahallesi Hasan Celal Güzel Bulvarı üzerindeki bir apartmana

3 yıldır hasta olduğunu bilmiyor

Lösemi hastası olan ve yakalandığı enfeksiyon sonucu kalp, böbrek ve akciğeri zayıflayan çocuğundan hastalığının 3 yıldır gizlediklerini belirten anne, oğlunun görüntülerinin yayınlanmasını istemedi.

İstanbul’da yaşayan ve

Bayram tatilinde solunum cihazı çalındı

Gaziantepli fizik mühendisi anne N.B. zor şartlarda aldığı solunum cihazının daha taksiti bitmeden çalınmasının yanı sıra oğlunun durumunun kötüye gitmesinden duyduğu endişeyi dile getirerek, “Aldığımız cihaz sayesinde oğlum artık okula gidebiliyor, kısmi de olsa hareket edebiliyordu. 3 yıldır oğlumun tedavisi dolayısıyla

‘Oğlumun durumu giderek kötüleşiyor’

Cihazın alınmasından çok temin edilmesinin daha zor olduğunu belirten anne, hırsıza seslenerek, “Cihaz çalındıktan sonra oğlumun durumu da her geçen gün kötüleşiyor. Ve biz yine oğlumla hastanelere mahkum olacağız. Cihazımızı geri bulup getirseler yeniden parayla almaya da razıyız, çünkü öyle kolay temin edilebilen bir cihaz değil. Ki çalan kişinin bir işine de yaramaz. Çünkü faturasız hiç kimseye o cihazı satamaz. Tek istediğim oğlumun kurtulması, az da olsa hayata tutunabilmesidir’’ diye konuştu.

Bayram tatilleri zehir olan aile, 9 yaşındaki oğullarının çalınan solunum cihazının bulunması için yetkililerden destek bekliyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.