Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde yolsuzluk operasyonu: 15 kişi açığa alındı

0
382
Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde yolsuzluk operasyonu: 15 kişi açığa alındı
Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde yolsuzluk operasyonu: 15 kişi açığa alındı
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından başlatılan yolsuzluk incelemeleri kapsamında 15 personel açığa alınarak haklarında işlem başlatıldı.

15 personel açığa alındı

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan ve adli makamlara intikal ettirilen soruşturmalar ile ilgili olarak, yapılan yazılı basın açıklaması şöyle:

“Hizmetlerin bir bölümünü bizzat kendi ekiplerimizle yaptığımız gibi bir kısmını da ihale usulüyle gerçekleştirmekteyiz. Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin tamamında 780 bin hemşerimizin sorumluluğunu, vebalini omuzlarımızda hissederek hareket ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Bu bizim inancımızın ve ahlâkımızın bir gereğidir. Bu bağlamda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın bizzat talimatlarıyla Yol Asfalt Daire Başkanlığımızda 1 ay önce başlatılan ve devam eden titiz inceleme, araştırma ve denetimlerimiz sırasında bir takım usulsüzlüklere ve suistimallere ilişkin kayda değer bilgi ve belgelere ulaşılmıştır. Sayın Başkanımızın direktifleri ve takipleriyle başlatılan bu incelemeler sonucu tespit edilen usulsüzlüklerden ötürü; 1 Genel Sekreter Yardımcısı, 1 Daire Başkanı, 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 3 Kontrol Mühendisi, 1 Memur, 1 Kadrolu İşçi ve 6 Hizmet Alım Personeli olmak üzere toplam 15 personel soruşturmanın selameti açısından tedbir amacıyla açığa alınmıştır. Belediyemizce tayin edilen muhakkiklerce yapılan soruşturmalara ilâveten, İçişleri Bakanlığımızdan da Mülkiye Müfettişleri talep edilmiş olup, konu ayrıca adli makamlara intikal ettirilerek yasal takibin yapılması istenmiştir. Soruşturmaların sonucu en şeffaf şekilde saygıdeğer kamuoyumuzla paylaşılacaktır.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.