ÖSYM sonuç sayfası: 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

0
405
ÖSYM sonuç sayfası: 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?
ÖSYM sonuç sayfası: 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?
2017 LYS sınav sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak sorusuna ÖSYM’den ilk defa “saat” açıklaması geldi. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi geçen haftalarda yayımladığı “ÖSYS, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu”nda sınava giren adayların sınavdan sonra nasıl işlem yapıldığı açıklandı. Tercih zamanını açıklayan kurum, tercih yapacakların yükseköğretime nasıl yerleştirileceklerini açıkladı. İşte sınav sonuçları ve tercih üzerine önemli bilgiler…

Sınava giren adaylar, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ederken, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, sonuçların ne zaman açıklanacağını “sonuç takvimi” üzerinden duyurdu. Sonuçların açıklanmasına sadece bir gün kaldı. Sınav sonuçları 11 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacaktır. Kurum sınav sonuçları için tarih verirken, sonuçların açıklanacağı saati belirtmiyor. Önceki sınav sonuçlarının yayınladığı saatler baz alındığında, sonuçların mesai saatinden sonra, 17:00’den sonra açıklanması bekleniliyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra tercihler ne zaman ve hangi site üzerinden yapılacak?

Tercihler ne zaman başlıyor?


Kurumun 22 Haziran’da yayınladığı kılavuz “ön bilgi” üzerinden olup, tercihlerin 18 Temmuz – 26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı. ön bilgi üzerinden verile kılavuzda, tercihlerin sonuçlar açıklanmadan önce yapılmayacağının altını çizdi. Kurum yayımladığı kılavuzun ilk cümlesinde “Dikkat” açıklamasında bulundu. İşte o açıklama: Tercih süresi, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.