Polis ateş açtı… Araçtaki 15 Temmuz gazisi ve eşi yaralandı

0
384
Polis ateş açtı... Araçtaki 15 Temmuz gazisi ve eşi yaralandı
Polis ateş açtı... Araçtaki 15 Temmuz gazisi ve eşi yaralandı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün bariyerlerine yaklaşan ve “dur” ihtarına uymadığı iddia edilen otomobile ateş açıldı. Otomobil’de bulunan 2 kişi yaralandı. Yaralanan şüphelinin 15 Temmuz Gazisi M. A. ve eşi S. A. olduğu belirlendi.

Emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre, olay dün gece 04.00 sıralarında Vatan Caddesi’nde bulunan

İddiaya göre, emniyet metro girişi önündeki demir barilerlere yaklaşan şüpheli otomobile özel harekat ekipleri “dur” ihtarında bulundu.

İhtara rağmen otomobilin kaldırıma çıkarak ilerlemeye devam etmesi üzerine ekipler bombalı araç şüphesiyle önce havaya sonra da araca ateş etti. Araçta bulunan 2 kişi yaralı olarak Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Polis ekipleri şüpheliler hakkında yaptığı sorgulamada, 15 Temmuz Gazisi M.A. ve eşi S.A olduğunu belirledi. 

Uygulamaya ehliyetsiz ve alkollü takıldı

Geçmişte alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan M.A.’Nın, olaydan önce gece 03.00 sıralarında Fatih Aksaray’da trafik uygulamasında yakalanarak alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmaktan hakkında işlem yapıldı.

M.A.’nın kendisini 15 Temmuz gazisi olarak tanıtması üzerine ekipler tarafından eşiyle beraber evine bırakıldığı, otomobilinin ise başka bir sürücü tarafından evine götürüldüğü öğrenildi.

15 Temmuz Gazisi M.A.’nın olaydan bir saat sonra eşiyle birlikte evden çıkarak henüz belirlenemeyen bir sebepten aracıyla emniyet müdürlüğünün önüne geldiği sırada olayın yaşandığı ileri sürüldü. 

15 Temmuz Gazisi M.A.’nın hastanede tedavisinin devam ettiği, eşi S. A.’nın ise taburcu olduğu öğrenildi.
 

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.