Reis-i Cumhur Erdoğan: Kargaya Hakaret Olmasın Ama Senin Kılavuzun Karga

0
371
Reis-i Cumhur Erdoğan: Kargaya Hakaret Olmasın Ama Senin Kılavuzun Karga
Reis-i Cumhur Erdoğan: Kargaya Hakaret Olmasın Ama Senin Kılavuzun Karga

Reis-i Cumhur ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu’na, “senin klavuzun karga, kargaya da ayıp olmasın ama…” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda partililere hitap ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dile getirdiği konulardan önplanda bulunan meseleler şu şekilde:

Cumhuriyet geçmişinin en büyük reformunu sağladığımız meselelerden biri de sağlık konusu. Hastanelerimiz bulunan 19 bin olan yatak miktarının 153 bine yükselttik. Sağlık kuluşlarımızda hizmet sağladığımız kişilerin miktarını 378 binden 875 bine çıkardık. Sağlık üniversitelerinin temelini biz kurduk. Ve nihai olarak, kent hastaneleri tasarının vücut bulmasına az kaldı.

AK Parti insan merkezli bir Türkiye’yi hayal etmiştir ve bu yönde uygulamalar gerçekleştirmiştir. Devletimin vatandaşı hiçbir vakit hastane yerlerinde kötü durumda olmayacak.

DEMİRYOLUNA AĞIRLIK VERİLECEK

Ulaşım konusundaki çalışmalarımızdan bahsetmeme ihtiyaç yok fakat hafıza yenilemek açısından bazı sayıları bildirmekte yarar var. Tünellerimiz 50 km idi 355 km oldu. Milletimize raylı ulaşım yapısının rahatlığını sunuyoruz. 2023 senesine değin hızlı tren hat miktarını 12 bin km’ye yükseltmeyi amaçlıyoruz. Demir yolu ağını 25 bin km’ye yükseltmeyi hedefliyoruz.

EKONOMİDE YÜKSELİŞE DEVAM

İktisat alanında devletimizi 3 kat genişleterek kuvvetli bir devlet olma hedefiyle mühim adımlarımız oldu. Kişi başına düşen gelir miktarını 3 bin 500 dolardan 11 dolara yükselttik. Görevi devraldığımızda IMF’ye olan borç miktarı 23,5 milyar dolardı, 2013’te biz bu borçtan kurtulduk. Bunlar ayağımızı bağlar, biz buna izin vermedik.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.