Sanıktan hakime: Ne olur bana iyi hal indirimi uygulayın

0
328
Sanıktan hakime: Ne olur bana iyi hal indirimi uygulayın
Sanıktan hakime: Ne olur bana iyi hal indirimi uygulayın
Kayseri’de çeşitli suçlardan 9 kaydı bulunan 39 yaşındaki Tuncay K.’nin sahte çek yazdığı gerekçesiyle ‘dolandırıcılık’ suçundan tutuklu yargılandığı davada mahkeme başkanı ile arasında geçen diyalog dikkat çekti. Tuncay K. mahkeme başkanına, “Ne olur bana iyi hal uygulayın” diye ricada bulundu. Mahkeme başkanı da, “İyi hadi indirim yaptım” yanıtını verdi.

Zanlı savunmasında, “Bundan önceki yaptığım suçları kabul ettim. Lakin ben sahte çek vermedim. Üzerime iftira atıldı. Daha önceden yaptıklarıma yaptım dedim. Hatta benim önceki cezalarımdan birini de sizin başkanlığınızdaki mahkeme verdi” dedi. Savunma sonrasında mahkeme heyeti resmi belgede sahtecilik suçundan Tuncay K.’ye 2 yıl hapis cezası ve 30 bin TL para cezası verdi.

Kararın açıklanmasının ardından mahkeme başkanından ısrarla söz isteyen dolandırıcılık sanığı, “Bildiğim her şeyi anlattım, geçen mahkemede de iyi hal vermediniz, bari bu mahkemede iyi hal verin ne olur” diyerek cezasında indirim yapılmasını istedi. Mahkeme başkanının, “İyi hadi indirim yaptım” demesi üzere sanık, heyete teşekkür ederek cezaevine götürüldü.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.