Sevan Nişanyan hacklendi

0
415
Sevan Nişanyan hacklendi
Sevan Nişanyan hacklendi
Tututklu dilbilimci ve yazar Sevan Nişanyan, önceki günlerde firar etmişti. Firar haberini Twitter’dan “kuş uçtu” diye duyuran Nişanyan, dün de Yunanistan’a iltica başvurusunda bulunduğunu sosyal medya hesaplarından açıkladı. Bu açıklamadan saatler sonra Nişanyan’ın Twitter hesabı kendilerine Ayyıldız Tim diyen bir grup tarafından hacklendi.

Yazar Sevan Nişanyan, tutuklu bulunduğu Torbalı Açık Cezaevi’nden izinli çıkmış ve firar etmişti. Firar ettiğini ve Facebook hesaplarından Yunanistan’a iltica ettiğini duyurdu.   

Bu haberin duyulmasının ardından saatler sonra ise Nişanyan’ın Twitter hesabı, kendilerine Ayyıldız Tim adını veren bir grup tarafından ele geçirildi. Ayyıldız Tim, “Bir sersem avanak kuş yurtdisina kacmis ve bununla ögünüyormus! O zaman o kusu yakalamak bize kaldi! Ayyildiz Tim selam eder…!” sözleriyle bir paylaşım yaptı. 

Sevan Nişanyan bu kez Facebook hesabından bir paylaşım yaparak “Twitter hesabıma virüs girmiş sanırım, kontrolümde değil” dedi.

Ne olmuştu?

İzmir’in Şirince Köyü’ne bir kilometre mesafedeki kendine ait araziye yaptığı 60 metrekarelik evin inşaatı arazinin SİT olduğu gerekçesiyle iki kez mühürlenmesine rağmen tamamlayan Nişanyan hakkında Selçuk 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Mahkeme, Nişanyan’a 2 yıl hapis cezası verdi. Nişanyan, kararın temyizi için 2008 yılında Yargıtay’a başvurdu. Yargıtay, 5 yıl sonra kararı onadı. Bunun üzerine Nişanyan 2 Ocak 2014 tarihinde Torbalı Açık Cezaevi’ne teslim olmuştu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.