Silahla oynarken canından oluyordu

0
388
Silahla oynarken canından oluyordu
Silahla oynarken canından oluyordu
Erzurum’un Olur ilçesinde çoban olan babasının tabancası ile oynayan 12 yaşındaki F.K., kendini vurdu. Yaralı halde 1 kilometre yürüyen Kaya, minibüsle ve ambulansla Oltu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Erzurum’un Olur ilçesinin Filizli Mahallesi’ne bağlı Taşbaşı Yaylası’nda çoban babası Keramettin Kaya’ya yardım eden F.K., merakı nedeniyle az daha canından olacaktı. Yaz mevsiminde hayvanlarla birlikte geceledikleri yaylayaya yakın bölgede bulunan kulübede oğlu Fatih ile birlikte kalan Kerametttin K., önceki sabah hayvanları otlatmak için yaylaya götürdü. Babasının uyandırmaya kıyamadığı F. K., uyandıktan sonra babasının yastık altında sakladığı tabancayı alarak oynamaya başladı. Tetiğe dokununca karnından yaralanan

‘Kimse silahla oynamasın’ 

Hastanede yataklı tedaviye alınan F.K., babasının tabancası ile oynarken silahının birden ateş aldığını ve karın boşluğumdan yaralandığını anlatırken, “Yaralı halde 1 kilometre yürüdüm ve durumu komşulara anlattım. Minübüsle önce Filizli’ye oradan ambulansla Oltu Devlet Hastanesi’ne kaldırdılar. Doktorlar sol karın boşluğundan giren kurşunun vücuduma zarar vermeden çıktığını söylediler. Çok ucuz kurtuldum, ölebilirdim. Ben şanslıydım kurtuldum, kimse silahla oynamasın” diye konuştu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.