sinop-haber 2017 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav sonuç takvimi

0
328
sinop-haber 2017 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav sonuç takvimi
sinop-haber 2017 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav sonuç takvimi
2017 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna ÖSYM sınav takvimi sonuç tarihini paylaştı. DGS’ye dair ilk sonuç tarihi 29 Ağustos 2017 tarihi olarak sınava giren iki yıllık mezunlara duyurulurken, geçen hafta sınav merkezi sonuçların açıklanacağı tarihi değiştirdi. Değiştirme sebebi olarak “Kurban Bayramı” gösterildi. Öte yandan sonuçların açıklanmasından sonra 2017 DGS tercih kılavuzu, sınav merkezi tarafından yayımlanacak. Eğitim Koordinatörü Nazik Kösegil dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı.

23 Temmuz 2017 tarihinde sınava giren iki yıllık mezun adayları için Dikey Geçiş Sınavı’nın sonuçlarını beklemeye devam ediyor. Sınavın ardından 36 gün geçti. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, sonuçları 29 Ağustos 2017 tarihinde, yarın, açıklaması beklenirken, sınav merkezi sonuçların açıklanacağı tarihi değiştirdi. 26 Ağustos tarihinde memurlar “idari izne” girdiklerinden ötürü 29 Ağustos 2017 tarihinde sonuçlar açıklanmayacak. Peki sonuçlar ne zaman açıklanıyor?

Sınav sonuçları yeni duyuru ile 6 Eylül 2017 tarihinde açıklanacak. ÖSYM’nin takvimine bakıldığında sonuç saati 23:59’ta gözüküyor. Kurum o saate kadar sonuçları açıklıyor. Önceki sınav ve tercih sonuçları baz alındığında, kurumun sonuçları mesai saatinden sonra sonuçları açıklaması bekleniliyor.

Eğitim Koordinatörü Nazik Kösegil’den Tablolara dair önemli uyarılar

Sınav merkezi: Tablo 1 ve Tablo 2’de iki yıllık mezunların neler yapacağını açıkladı

Sonuçların ardından Tablo 1’den adaylar üniversitenin şartlarını inceleyecek, TABLO 2’de ise tercih yapılacak listeler. Sınav Merkezi Tablo 1 için “Adaylar, tercih etmek istedikleri Tablo-1’de yer alan lisans programlarının koşul ve açıklamalarını, tercihlerini sonlandırmadan önce dikkatlice incelemelidir. Koşulları uygun olmayan programlar tercih edilmemelidir. Koşulları kendisine uymadığı halde tercih ettiği ve yerleştiği programla ilgili oluşabilecek sorunların sorumluluğu adaya aittir. Yerleştirme işleminde, yeterli puana sahip olunması koşuluyla tercih sırası önem kazanmaktadır. Bu yüzden tercihler yapılırken eğitim görmek istenen programların en çok istenilenden başlanmak üzere sıralanması uygun bir yoldur.” açıklamasında bulundu. Tablo 2 için “Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2’nin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bu tabloda, ön lisans programından mezun olunacak/olunan alan bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersiz sayılacaktır.” açıklamasını yaptı.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.