sinop-haber 2017 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuç sayfası

0
492
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Sinop'ta Huzur Operasyonu
46 gündür önlisans mezunlarının heyecanlı bekleyişi bugün sona eriyor; 2017 DGS önlisans sınav sonuçları sat kaçta yayınlanıyor? 29 Ağustos’ta açıklanması beklenen sonuçlar bugün, 6 Ağustos’ta açıklanıyor. Sınav merkezinin sınav takvimi içerisinde yer alan saat bilgisi üzerine önemli hatırlatma! Öte yandan 2017 DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak, önlisans mezunları tercihlerini nasıl yapacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, sınav sonuçları saat 23:59’ta açıklamayacak. 2016-2017 döneminde sınav merkezi, ilk defa sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi “sınav takvimi” içerisinde yayınladı. Geçen senelerde sınav merkezi, sınavdan 15-30 gün içerisinde sonuçları açıklarken, sonuçların açıklanacağı tarihi göstermiyordu. Sınav merkezi ilk defa sonuç tarihini bu sene gösterdi. Yılbaşından sonra sınav merkezi sosyal medyada saat kaçta açıklanacak eleştirisi çok aldığından ötürü, sınav takvimine sonuç saatini paylaştı: 23:59. Kurumun sınavlarına giren birçok insan sonuçların o saatte açıklanacağını düşünürken, kurum sonuçları o saate kadar açıklıyor. Peki sınav sonuçları saat kaç gibi açıklanır?

2017 DGS sonuçları saat kaçta açıklanır?

YGS, LYS sınav sonuç saatleri dikkate alındığında, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, sonuçları saat 17:00’den sonra açıklaması bekleniliyor.

2017 dgs sonuçları

Sonuçların açıklanacağı sayfaya gitmek için tıklayınız

Sonuçlar açıklandıktan sonra prosedür nasıl uygulanacak?

Kurum, sonuçları internet üzerinden açıklayacak ve sonuçları posta üzerinden ev adreslerine yollamayacak. Sonuçlar açıklandıktan sonra sınav merkezi 2017 DGS tercih kılavuzunu “doküman” sayfasında yayımlayacak. Sınava girenler tercih kılavuzuna göre tercih başvurularında bulunabilecek.

Üniversite eğitim koordinatörü Nazik Kösegil’den tercih kılavuzuna dair önemli bilgiler

Nazik Kösegil “Tablo 2, önlisans mezunun okuduğu bölüm ve geçeceği lisans bölümleri varken, Tablo 1’de hangi üniversitelerde dikey geçişe ait bölümler var, kontenjan sayısı kaçtır ve koşulları nelerdir soruları mevcut. Tablo 1 önemli çünkü, koşullar üzerinden önlisans mezunu tercih yaparken, koşul sağlanamazsa, başvuru yapsa dahi başvurusu geçersiz sayılacaktır.” açıklamasında bulundu. İşte Kösegil’in açıklamaları…

Önlisans mezunları, lisans programına geçtikten sonra yurt ve burs başvurularında bulunabilecek mi?

Kredi Yurtlar Kurumu, geçen hafta KYK yurt sonuçlarını açıkladı, Kurum KYK burs başvurularını hemen başlatmayacak. Kurum, önlisans mezunlarının üniversiteye atanmasından sonra başvuruları başlatacak. 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.