sinop-haber 2017 DGS sonuçları bugün ÖSYM sonuç sayfasında saat kaçta açıklanıyor?

0
406
sinop-haber 2017 DGS sonuçları bugün ÖSYM sonuç sayfasında saat kaçta açıklanıyor?
sinop-haber 2017 DGS sonuçları bugün ÖSYM sonuç sayfasında saat kaçta açıklanıyor?
2017 DGS önlisans sınav sonuçlarının ÖSYM sonuç sayfasında bugün açıklanacağı duyuruldu. DGS sınavı üzerinden önlisans mezunları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden açıklama beklerken, sınav merkezi saat kaçta sonuçları açıklayacak. Gözler kuruma çevrilirken, bu zaman kadar kurum sonuçları saat kaçta açıkladı. Öte yandan sonuçların açıklanmasından sonra önlisans mezunları için yeni bir maraton başlıyor: 2017 DGS tercih kılavuzu yayınlandıktan sonra mezunlar başvuru yapacak. Eğitim Uzmanı Nazik Kösegil başvuruların nasıl yapılacağını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı.

29 Ağustos’ta açıklanması beklenen sonuçlar için gözler Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne çevrildi. Kurban Bayramı’ndan ötürü sonuçlar bugün (6 Ağustos 2017) tarihinde açıklanacak. 23 Temmuz’da yapılan sınavın ardından kurum, soruları ve cevapları paylaştı. Sorular üzerinden değerlendirme yapılırken adaylar “standart sapma” üzerinden puanlarını değerlendirdi. Soruların ardından önlisans mezunları bir buçuk aydır sonuçların açıklanmasını beklerken, sınav merkezi sonuçların bugün açıklanacağını duyurdu. Peki saat kaçta sonuçlar açıklanacak?

2017 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, resmi sonuçların açıklanacağı tarihi belirledi. Buna göre sonuçlar 06 Eylül 2017 tarihinde açıklanacak. Duyuruda yayınlanan saat sınava girenlerin dikkatini çekti. Sonuçların açıklanacağını tarihin hemen altında 23:59 yazıyor. Sınav merkezinin önceki sınav ve tercih sonuçları baz alındığında sonuçları o saatte yayınlamıyor, o saate kadar sonuçları açıklıyor. Sonuçların mesai saatinden sonra (17:00) açıklanması bekleniliyor.

ÖSYM sonuç sayfasına gitmek için tıklayınız

2017 dgs sonuçları55as55

2017 DGS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

Sınav merkezi, sınav giriş belgesini yayınlamadan önce duyuru kısmında 2017’ye ait tabloları yayımladı. Tablolar aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Tabloları görmek için tıklayınız

Eğitim Uzmanı Nazik Kösegil’den önemli bilgiler ver uyarılar

Eğitim Uzmanı Nazik Kösegil, sınav sonuçlarının ardından sınav merkezinin AİS sayfasında yayınlanacak tercih başvuruları üzerine önemli açıklamalar yaptı. Açıklama videoda yer almaktadır.

Sınav merkezi ‘Tablolarda’ dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı

Sonuçların ardından Tablo 1’den adaylar üniversitenin şartlarını inceleyecek, Tablo 2’de ise tercih yapılacak listeler. Sınav Merkezi Tablo 1 için “Adaylar, tercih etmek istedikleri Tablo-1’de yer alan lisans programlarının koşul ve açıklamalarını, tercihlerini sonlandırmadan önce dikkatlice incelemelidir. Koşulları uygun olmayan programlar tercih edilmemelidir. Koşulları kendisine uymadığı halde tercih ettiği ve yerleştiği programla ilgili oluşabilecek sorunların sorumluluğu adaya aittir. Yerleştirme işleminde, yeterli puana sahip olunması koşuluyla tercih sırası önem kazanmaktadır. Bu yüzden tercihler yapılırken eğitim görmek istenen programların en çok istenilenden başlanmak üzere sıralanması uygun bir yoldur.” açıklamasında bulundu. Tablo 2 için “Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2’nin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bu tabloda, ön lisans programından mezun olunacak/olunan alan bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersiz sayılacaktır.” açıklamasını yaptı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.