sinop-haber 2017 TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı: MEB e-Okul son dakika haberi

0
405
sinop-haber 2017 TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı: MEB e-Okul son dakika haberi
sinop-haber 2017 TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı: MEB e-Okul son dakika haberi
2017 TEOG 2. nakil yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra MEB, e-Okul’da 3. nakil başvurularını başlattı. TEOG’a dair veriler e-Okul’un işlem sorgu sayfasında görülebiliyor. Sonuçların açıklanmasından sonra ortaöğretime kayıt olan öğrenciler için kayıt işlemleri başlarken, herhangi bir yere atanamayan öğrenciler için bakanlık nakil üzerinden son başvuru işlemlerini bugünü başlatacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 2. nakil sonuçlarının açıklanacağı saati dün akşam Twitter hesabından duyurdu, bu sabah da sonuçları açıkladı. Sonuçlar iki sitede görülebiliyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra okula kaydolanlar için ve herhangi bir okula atanamayanlar için bakanlık süreci yayımladığı kılavuzda açıkladı. İşte sonuçlar ve o süreç…

Sonuçları MEB sayfasında görmek için tıklayınız

Sonuçları e-Okul sayfasında görmek için tıklayınız

TEOG 3. nakil başvuruları başladı

Bakanlık sonuçları açıkladıktan sonra son başvuruları bugün başladığını duyurdu. Başvurular e-Okul’un işlem sayfasında yapılıyor. Başvurulardan önce bakanlık, TEOG tercih listelerini yayınladı.

TEOG tercih listesini görmek için tıklayınız

TEOG başvurusu yapmak için tıklayınız

Kayıt ve son başvuru üzerine

Öğrenci ortaöğretim kurumuna atandıysa süreç nasıl gerçekleşecek? Bakanlık yayımladığı kılavuzda bu soruya cevap verdi. Buna göre; kayıt işlemleri için bakanlık “otomatik sistem kaydı” üzerinden hareket edecek. Kayıtlar sistem tarafından yapılacak. MEB’in açıklaması:

Pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereğince yatılı olarak öğrenim görme imkânı sağlanır. Mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilen öğrenciler çıraklık eğitimine başlayacakları iş yerleri ile yerleştirildikleri tarihten itibaren en geç 2 ay içinde sözleşme imzalayacaklardır. Sözleşme imzalamayanların kayıtları silinerek açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir. Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabileceklerdir. Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak üzere 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Açık Ortaöğretim Kurumları irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

Üçüncü başvurular ne zaman başlıyor?

Herhangi bir ortaöğretim kurumuna atamayan öğrenciler için bakanlık, nakil başvurularının sonuncusunu bugün başlatıyor. Başvurular e-Okul’un duyuru sayfasında sonuçların hemen ardından açıklanacak. Başvurular 28 Ağustos’ta başlıyor, 6 Eylül 2017 tarihinde sona eriyor.

Son başvurularda puan denkliği aranacak mı?

Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz bu soruya cevap verdi. Yılmaz açık kontenjan var mı yok mu sorusuna net bir açıklama yaptı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.