sinop-haber 2017 TEOG 2. nakil yerleştirme sonuçları e-Okul işlem sayfası

0
382
sinop-haber e-Okul VBS MEB: TEOG 2. nakil lise başvurusu nasıl yapılır? (2017 boş kontenjan listesi)
sinop-haber e-Okul VBS MEB: TEOG 2. nakil lise başvurusu nasıl yapılır? (2017 boş kontenjan listesi)
MEB, 2017 TEOG 2. nakil yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu. TEOG’a dair sonuçlar MEB’in resmi sayfasında görülüyor. Yerleştirmeye esas sonuçlar olarak twitter’dan açıklama yapan bakanlık, sonuçların açıklanmasından sonra son başvuruları almaya başlayacak. Ortaöğretim kurumlarına geçiş yapanlar için kayıt işlemleri nasıl olacak sorusuna bakanlık yayımladığı kılavuz üzerinden açıklık getirdi. Ortaöğretim kesin kayıt tarihinin son gününü açıkladı. İşte sonuçlara dair önemli bilgiler…

Milli Eğitim Bakanlığı, dün tercih sonuçlarının saat kaaçta açıklanacağını resmi twitter hesabından duyurdu. 14 Temmuz’da başlayan ilk başvuru sürecinde sona doğru geliniyor. İkinci başvurular 21 Ağustos 2017 tarihinde başladı, 25 Ağustos 2017, Cuma günü saat 17:00’de sona erdi. Bakanlık yayımladığı kılavuzda ikinci başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi kılavuzda açıklamıştı, saati yayınlamamıştı. Dün akşam bakanlık sonuçların açıklanacağı saati yayınladı.

Sonuçların açıklandığı sayfaya gitmek için tıklayınız

Sonuçların açıklanacağı siteye gitmek için tıklayınız

Kayıt işlemleri nasıl olacak?

Bakanlık yayımladığı kılavuzda kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağını açıkladı. Buna göre;

Ortaöğretimi kurumlarına atanan öğrenci kayıt işlemleri yerleştirme işlemleri ve esaslarına göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacaktır. Pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereğince yatılı olarak öğrenim görme imkânı sağlanır. Mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilen öğrenciler çıraklık eğitimine başlayacakları iş yerleri ile yerleştirildikleri tarihten itibaren en geç 2 ay içinde sözleşme imzalayacaklardır.

Bakanlık sözleşme üzerinden uyarıyor

Sözleşme imzalamayanların kayıtları silinerek açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir. Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabileceklerdir. Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak üzere 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Açık Ortaöğretim Kurumları irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

Nakil başvurusuna devam eden veliler için “Açık kontenjan” konusunda önemli açıklama geldi

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.