sinop-haber 2017 TEOG sonuçları: MEB sorgu sayfası

0
425
sinop-haber 2017 TEOG sonuçları: MEB sorgu sayfası
sinop-haber 2017 TEOG sonuçları: MEB sorgu sayfası
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Öğretimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG) 2. nakil yerleştirme sonuçları üzerinden açıklama yaptı, 09:00’ta sonuçlarının açıklandığını duyurdu.Sonuçlar açıklandıktan sonra MEB, TEOG 3. Nakil başvurularının başladığını duyurdu. Başvurular başlarken, lise boş kontenjan tercih listesi sitede güncellendi. Son başvurularda veliler ne yapması gerekiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı, önceden yayımladığı 2017 TEOG kılavuzu (Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu) içerisinde tercih takvimi içerisinde sonuçların ne zaman açıklanacağını duyurmuştu. Sonuçlar 28 Ağustos 2017 tarihinde 09:00’ta açıklandı. Sonuçlar açıklandıktan 15 dakika sonra bakanlık son nakil başvurularının başladığını duyurdu. İşte sonuçlar ve başvuru tarihleri…

Sonuç sayfasına gitmek için tıklayınız

Sonuçlara dair resmi açıklama geldi

Son başvuru tarihleri


Yerleştirme başvurularının sonuncusu bugün (28 Ağustos) başladı. Son başvuru tarihi 6 Eylül 2017 tarihi olarak belirlendi. Velilerin dikkat etmesi gereken husus ise Kurban Bayramı! Resmi tatil olduğundan ötürü lise başvuruların okul müdürlüklerinde onaylatamıyor. 5-6 Eylül (saat 17:00’ye kadar) kadar veliler başvurularını onaylatması gerekiyor. Sonuçların ardından bakanlık boş kontenjan listesini güncelledi ve linkini paylaştı.

Boş kontenjan listesini görmek için tıklayınız

Başvuru yapmak için tıklayınız

Son başvurularının ardından öğrenci bir okula atanamadığı taktirde ilçe komisyonları devreye giriyor. İlçe komisyonları “puan denkliği” üzerinden öğrenciyi ortaöğretim kurumuna atayacak.

Puan denkliği ve Açık kontenjan konularında ne yapılması gerekiyor?

Okullar ise 18 Eylül 2017 tarihinde açılıyor

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.