sinop-haber 2017 TEOG yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak: e-Okul sonuç sayfası

0
288
sinop-haber 2017 TEOG yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak: e-Okul sonuç sayfası
sinop-haber 2017 TEOG yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak: e-Okul sonuç sayfası
2017 TEOG yerleştirme sonuçlarının MEB tarafından e-Okul’da ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. TEOG’da nakil başvuruları son gün bugünken, lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacağı MEB’in yayımladığı kılavuzda açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, ortaöğretim kurumlarında okuyacak öğrenciler için 3 kez nakil başvurularını alacak. 3 kez başvuracak olan öğrenciler ve velilerin dikkat etmesi gereken açık kontenjan ve puan denkliği üzerine uzmanlar ne diyor? Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz açıklıyor. İşte 2017 lise sonuçları üzerine son güncel bilgiler…

Milli Eğitim Bakanlığı yerleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını kılavuzda yayımladı. Bakanlık, tercih yapan öğrenciler içerisinde yerleştirmeleri 3 faktör üzerinden değerlendirerek yapacak: tercihler, okul kontenjanları ve Yerleştirme Esas Puanı (YEP). 3 faktörü baz alınarak öğrenciler ortaöğretim kurumlarına yerleşecek. Eğitim uzmanları ilk olarak YEP puanlarından çok okullardaki yüzdelik dilimlerinin daha önemli olduğunu açıkladı. YEP puanları geçen seneye göre baz alınarak yapılırken, yüzdelik dilimleri o sene için geçerli bir durumdur. Geçen sene örnek alındığında yüzdelik dilimde herhangi bir değişiklik yaşanmazsa liseye giren son öğrencinin puanı “taban puan” oluyor. Eğitim uzmanları özellikler yüzdelik dilimleri konusunda velilerin dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıyor.

TEOG 1. Nakil başvuruları ne zaman sona eriyor?

Başvurular 18 Ağustos 2017 tarihinde saat 17:00’de sona eriyor.

2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları 21 Ağustos 2017 tarihinde açıklayacak. Bakanlık sonuçların açıklanacağı saat konusunda açıklık getirmedi.

e-Okul sayfasına gitmek için tıklayınız

Ek kontenjanda ikinci başvurular ne zaman başlayacak?

21 Ağustos 2017 – 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında ikinci başvurular yapılacaktır. Son başvuru saati 25 Ağustos 2017, saat 17:00.

Ek kontenjanda ikinci başvuru sonuçları ne zaman başlayacak?

28 Ağustos 2017

Son kontenjan başvuruları ne zaman başlayacak?

28 Ağustos – 06 Eylül 2017 arasında yapılacaktır. Son başvuru saati 06 Eylül 2017, saat 17:00.

Son kontenjan başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

08 Eylül 2017

3 başvuruda herhangi bir ortaöğretime yerleşemeyen öğrenci için son süreç nasıl olacak?

İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca İl/İlçe Sınırları İçerisinde son nakil başvurular alınıyor. Başvurularda “puan denkliği” aranıyor.

Nakil komisyonu sonuçları ne zaman açıklayacak?

Komisyon son nakil sonucunu 15 Eylül 2017 tarihinde açıklayacak.

Açık kontenjan durumu

Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz, açık kontenjan için açıklamalarda bulundu. Yılmaz “Açık kontenjan görünmese dahi, o okuldan başka okula geçmek isteyen öğrenci olacağından ötürü, açık kontenjan kavramına dikkat edilmemeli” açıklamasında bulundu.

Puan denkliği

Başvuru yaparken “puan denkliği” aranmayacak. Puan denkliği, 3 başvuru sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna atanmadığı takdirde dikkate alınacak.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.