sinop-haber 2019’da ne olacak: Beş kişisel öngörü

0
349
sinop-haber 2019’da ne olacak: Beş kişisel öngörü
sinop-haber 2019’da ne olacak: Beş kişisel öngörü
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugün yayımlanan yazısında 2019 yılına ilişkin öngörülerini yazdı

– BİR: “Çatı aday” falan türü bir saçmalığa başvurulmazsa ve herkes kendi adayını çıkarırsa… Birinci turda netice alınmaz. Doğal olarak ikinci tura geçilir. İkinci turda ise… Ne olacağı, nasıl olacağı hiç belli olmaz.
*
– İKİ: Erdoğan’ın iki hedefi var: BİR: Teşkilatları motive etmek… İKİ: Saadet Partisi’ni ayrı bir aday çıkarmamaya ikna etmek… Ahmet Demircan gibi Milli Görüş’ten gelen ve çok sevilen bir ismin bakan yapılmasında bu ikinci hedefin payı büyük.
*
– ÜÇ: “2019 erkene alınabilir” diyenler var. Hiç sanmıyorum. Erdoğan 2019’a kadar geçecek süreyi en iyi şekilde değerlendirmek ve bütün teşkilatları ayağa kaldırmak istiyor.
*
– DÖRT: Erdoğan’ın avantajları şunlar: Karşısındakilerin dağınıklığı ve beceriksizliği, devlet gücünü elinde bulundurması, pozisyonunun netliği… Dezavantajları ise şunlar: Karşısındaki cephenin birleşme ihtimali, ekonominin 2019’a kadarki durumu ve belli oranda yıpranmışlık.
*
– BEŞ: Muhaliflerin avantajları şunlar: Yüzde 48.6 ile elde edilen “başarabiliriz” morali, yenilgilerden elde edilen deneyimler, gitgide artan hoşnutsuzluklar… Dezavantajları ise şunlar: İsimler söz konusu olduğunda hiçbir ismin beğenilmemesi, taktik ve strateji eksikliği ve hesapsızlık.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.