sinop-haber 22 Ağustos İstanbul hava durumu | Meteoroloji’den uyarı geldi

0
487
sinop-haber 22 Ağustos İstanbul hava durumu | Meteoroloji'den uyarı geldi
sinop-haber 22 Ağustos İstanbul hava durumu | Meteoroloji'den uyarı geldi
22 Ağustos’ta İstanbul hava durumunun nasıl olacağına dair Meteoroloji açıklama getirdi. Hava sıcaklığı durumu olarak sabah saatlerinde Marmara Bölgesi, Doğu Karadeniz Bölgesi, öğle saatlerinde Marmara, Ege, Karadeniz Bölgesi’nde yağmur beklenirken, Meteoroloji “İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bursa, Karabük çevrelerinde kuvvetli, Sakarya, Bartın, Düzce, Zonguldak çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” Açıklamasında bulundu.

Son sıcaklık değerlerine göre Türkiye genelinde Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, Karadeniz Bölgesi’nde kuvvetli, yer yer şiddetli yağış bekleniyor. Türkiye’nin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Orta ve Batı Karadeniz ile Kütahya, Manisa, Çankırı, İzmir, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin çevreleri, Eskişehir’in kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Yalova, Kocaeli, Bursa, Karabük çevrelerinde kuvvetli, Sakarya, Bartın, Düzce, Zonguldak çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

22 Ağustos İstanbul Hava Durumu

İstanbul’da sıcaklık gün boyunca 23 derece olması bekleniliyor. Kuvvetli sağanak yağış en çok 12:00 ila 18:00 saatleri arası yağacak. Nem oranında Pazartesi gününe oranla yükseliş gözüküyor: Yüzde 72. Rüzgar saatte 23 km hızda esiyor. Yağmurun akşam saatlerinde kesilmesi bekleniliyor.

Son değerlendirmelere göre İstanbul’un batı tarafından doğu tarafında yoğun bulut kütlesi geliyor

22 Ağustos Ankara Hava Durumu

Ankara’da parçalı bulutlu hava hakimken, sıcaklık 28 derece olarak gözüküyor. Yağış beklenmiyor, nem oranı yüzde 36. Rüzgar saatte 18 km hızda esmesi bekleniliyor.

22 Ağustos İzmir Hava Durumu

İzmir’de gökyüzü parçalı bulutlu, yağış oranı yüzde 20 olarak gözüküyor. Nem oranı yüzde 53, rüzgar saatte 24 km hızda esmesi bekleniliyor.

Bünyamin Sürmeli’den 22 Ağustos’a dair su baskını uyarısı

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.