sinop-haber Akşener’in partisinde hangi isimler yer alacak

0
383
sinop-haber Akşener'in partisinde hangi isimler yer alacak
sinop-haber Akşener'in partisinde hangi isimler yer alacak
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Meral Akşener ile kuruluş hazırlıkları süren yeni partiye katılacak isimler ile ilgili konuştu

– Nasılsınız?

– İyiyiz. Siz nasılsınız?

– Biz de iyiyiz. Biraz yorgunuz.

– Kolay gelsin, tahmin edebiliyoruz.

Şeklinde bir nezaket faslıyla başladı konuşmamız.

Nezaket faslı bittikten sonra da…

Şunları söyledi Meral Akşener:

*

– Ali Bardakoğlu: Ali Bardakoğlu yeğenimin hocasıdır. Kendisini çok sever ve takdir ederim. Aktif siyasete girmeyeceği yönündeki kararını biliyorum. Daha önce başka teklifleri geri çevirdiğini de biliyorum. Bu nedenle kendisine bir teklif götürmedik.

*

– Haşim Kılıç: Haşim Kılıç benim takdir ettiğim, sevdiğim bir isimdir. Kendisiyle aynı siyasi yapı içinde bulunmak isterdim. Ama şundan emin olun ki şu ana kadar kendisine herhangi bir teklifte bulunmadık. İsmi benden ya da arkadaşlarımdan çıkmadı.

*

– Aylin Nazlıaka: Aynı şekilde Aylin Nazlıaka Hanımefendi’nin ismi de bizden çıkmış değil.

*

– Zor bir durum: Bu isimler bizden bağımsız olarak ortaya atılıyor. Anında yalanlasak… Söz konusu kişilere karşı bir saygısızlık, bir nezaketsizlik yapmış olacağımızı düşünüyoruz… Yalanlamasak… Sanki isimlerini ortaya atarak zemin yoklamış gibi olacağız. Zor bir durum yani…

*

– Gençler ve kadınlar: Şunu söyleyebilirim: Kurucular Kurulu üyelerimizin ağırlığını kadınlar ve gençler oluşturacak… Türkiye gençler ülkesi… Biz de gençlere ağırlık vereceğiz… Kadınlara ağırlık vereceğiz… Lise mezunu ev hanımları olacak listemizde… Yani kadınlar geliyor, hazırlıklı olun.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.