sinop-haber Alperen’in ölümünden sorumlu okulun sahibi suçlamaları kabul etmedi

0
313
sinop-haber Alperen'in ölümünden sorumlu okulun sahibi suçlamaları kabul etmedi
sinop-haber Alperen'in ölümünden sorumlu okulun sahibi suçlamaları kabul etmedi
İzmir’in Çiğli ilçesinde, 3 yaşındaki Alperen Sakin’in 9 saat serviste unutulduğu için öldüğü olayla ilgili tutuklanan Özel Sevgi Yumağı Anaokulu’nun sahibi Yurdagül İşgören’in, savcılıktaki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği ve “Alperen’in ölümünden duyduğum üzüntüyü açıklamaya kelimeler yetmez ama sorumlusu ben değilim” dediği öğrenildi.

Kreş servisinde unutulduğu için havasızlıktan hayatını kaybeden minik Alperen’nin ölümüyle alakalı kreş yetkililerinin ilk ifadelerinde yalan söylediği ve polisin ısrarlı sorgusu karşısında kreş öğretmenlerinden Arzu Gülmez (19) ve Nurcan Altıok’un verdiği ifadelerle gerçek ortaya çıkmıştı. Olaydan sonra servis şoförü ve aynı zamanda Özel Sevgi Yumağı Anaokulu’nun sahibi Yurdagül İşgören’in kocası olan Tamer İşgören tutuklanmıştı. Tüm

“Suçlu yoklamayı almayan öğretmenlerdir”

Savcılıktaki ifadesinde Alperen’in ölümünden dolayı üzgün olduğunu belirten ve hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen İşgören, “Ben ticaret yapıyorum. Okul Müdürü Bekir Gül’dür. O şuanda Kıbrıs’ta tatilde. Suçlamaları kabul etmiyorum. Olaydan sorumlu olan öğretmenlerdir. Okulun işleriyle onlar ilgilenir. Olayda ihmal olduğu doğrudur. Yoklama yapılması gerekiyordu. Dikkatsizlik ve ihmal sonucu yapılmamış. Alperen’in ölümünden duyduğum üzüntüyü anlatmama kelimeler yetmez” dediği ifade edildi. 

“Veliler duymasın diye sakladım”

Yaşanan olaydan sonra anaokulundaki kamera kayıtlarının değiştirilmesiyle ilgili kendisine sorulan soruya ise İşgören, “Kamera kayıtlarını veliler olayı duymasın diye değiştirdim. Kayıt cihazını da eve götürdüm. Zaten polise cihazı kendim verdim” yanıtını verdi. İşgören, ‘Taksirle ölüme sebebiyet vermek’ ve ‘suç delillerini karartmaya çalışmak’ suçlarından tutuklandı. Olayın yaşandığı gün gözaltına alınan ve serbest bırakılan, servisin rehber personeli Dilara Kuman (18) ise tekrar gözaltına alındıktan sonra ifadesi alınarak serbest bırakıldı. Yurt dışında bulunan okul müdürü Bekir Gül’ün ifadesine ise döndüğünde başvurulacağı belirtildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.