sinop-haber Babanın feryadı: Kızlarım terör örgütünün pençesine düşmesin

0
354
sinop-haber Babanın feryadı: Kızlarım terör örgütünün pençesine düşmesin
sinop-haber Babanın feryadı: Kızlarım terör örgütünün pençesine düşmesin
Almanya’da radikal dini gruplar ile yakınlaşan eşiyle boşanan Salih Boğa biri 9 diğeri 20 yaşındaki kızlarının peşine düştü. Kızlarının anneleri tarafından Türkiye kaçırıldığını iddia eden Salih Boğa, “Korkum kızlarımın dini terör örgütlerinin pençesine düşmesi” diye isyan ediyor.

Salih Boğa (41)

İnternet üzerinden gruplarla iletişime geçti

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre küçük kızı Melikenur’un velayeti için dava açtığını söyleyen Boğa, “Eşim internet üzerinden dini gruplarla tanıştı. Frankfurt’ta toplantılara gitmeye başladı. Zikir yapıyordu. Önce kendi kapandı. Sonra da büyük kızım Ece’yi kapattı. Bana da sürekli camiye gitmem için baskı yatı. Zikirlere katılmadığım için kavga çıkarıyordu. Huzurumuz kaçtı. Sürekli dini grupların yönlendirmesiyle hareket etti. Üç yıl önce ayrıldık. Önceleri kızlarımla görüşüyordum. Küçük kızımı her hafta sonu alıp birlikte zaman geçiriyorduk. Son zamanlarda Melikenur’u bana göstermemeye başladı. Bunun üzerine ben de velayet davası açtım. Velayet davası 29 Ağustos Salı günü görülecekti. Mahkemeye gelmemek için kızlarımı da alıp Türkiye’ye uçmuş. Evin anahtarını da bir arkadaşına bırakmış” dedi. 

“Kızlarım için endişe ediyorum”

Kızları için çok endişeli olduğunu belirten Boğa, polise başvurduğunu anlattı: “Büyük kızım meslek öncesi eğitimi alıyordu. Küçük kızım ise ilkokula gidiyordu. İkisinin de eğitimi şimdi yarım kalacak. Onun ne yaptığı beni ilgilendirmiyor. Çaresizim. Ne yapacağımı bilemiyorum. Büyük kız tıpkı annesi gibi hareket ediyor. Beni dinsizlikle suçlayıp görüşmüyor. Eşim son zamanlarda gerçeklerden koptu. Sanki hayal dünyasında yaşıyor. Radikal dini grupların etkisinde kalarak iki kızımı Türkiye’ye kaçırdı. Korkum kızlarımın terör örgütlerinin pençesine düşmesi.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.