sinop-haber Başbakan Yıldırım: Arakan’daki vahşeti şiddetle lanetliyoruz

0
455
sinop-haber Başbakan Yıldırım: Arakan'daki vahşeti şiddetle lanetliyoruz
sinop-haber Başbakan Yıldırım: Arakan'daki vahşeti şiddetle lanetliyoruz
Başakan Binali Yıldırım bayram namazını Süleymaniye Camii’nde kıldı. Yıldırım, cami çıkışında gazecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Binali Yıldırım, bayram namazını Süleymaniye Camisi’nde kıldı.

Erken saatlerde Süleymaniye Camisi’ne gelerek sabah namazını da burada eda eden Yıldırım, Kanuni Sultan Süleyman’ın türbesini ziyaret etti. Namaz sonrasında vatandaşlarla bayramlaşan Yıldırım, kendisine sevgi gösterisinde bulunanlarla fotoğraf çektirdi. Basın mensuplarıyla da bayramlaşan Yıldırım, daha sonra buradaki bir kafede kahvaltı yaptı. Yıldırım daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 Arakan’daki durumun sorulması üzerine Başbakan Yıldırım, “Uluslararası toplumun daha aktif olması lazım ve bu konuda farklı standardı terk etmesi lazım. Zulüm her tarafta zulümdür. Dünyanın neresinde olursa olsun zulme rıza göstermek de zulümdür. Türkiye geçmişte olduğu gibi bugün de kendi kapasitesinde, bir yandan insani yardımları yapmaya çalışırken, diğer yandan bu zulmün, katliamın durdurulması ve orada yaşayan dindaşlarımızın üzerindeki bu baskının kaldırılması için gerekli çabaları, girişimleri sürdürmektedir. Bir kez daha insanlık dışı bu katliamı, bu vahşeti şiddetle lanetliyoruz, er geç bunu yapanlar, kanun önünde, insanlık önünde hesabını verecektir” dedi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.