sinop-haber Beştepe’de 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu düzenlendi

0
520
sinop-haber Beştepe'de 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu düzenlendi
sinop-haber Beştepe'de 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu düzenlendi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şu dakikalarda Beştepe’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’nci yıldönümü nedeniyle resepsiyon veriyor. Siyaset, iş, sanat, spor camiasından davetliler katıldı.

Beştepe’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen resepsiyona siyaset, iş, sanat, spor camiasından davetliler ile şehit yakınları ve gaziler de katıldı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Vuslat Doğan Sabancı ve Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila’nın da davetliler arasında bulunduğu resepsiyonda konuşan Cumhurbaşkanı

Suriye ve Irak’taki gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin ve kardeşlerimizin geleceğini ilgilendiren hiçbir konuda geri adım atmayacağız. Bölgedeki gelişmelerle ilgili tüm seçenekler her an önümüzdedir.

‘Arakan’da zulüm gören mazlumları da yalnız bırakamayız’

Arakan’daki katliama dikkat çeken Erdoğan, “Bugün de aynı şekilde sınırlarımız içinde ve dışında yoğun bir mücadele veriyoruz. Karşımızdaki karanlık güçlerin kural ve ahlak tanımaz saldırıları karşısında biz tarihimizden ve medeniyetimizden tevarüs ettiğimiz değerlerimizden taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz. Onlar gibi olamayız, vicdanımızı, adalet duygumuzu, hakkaniyet ölçümüzü bir kenara bırakarak sadece kendi menfaatlerimiz için önümüze çıkan her şeyi ezip geçerek hareket edemeyiz. Bunun için

‘Operasyonlarımızda herhangi bir gerileme yoktur’

Terörle mücadale vurgusu yapan Erdoğan, “Savunma sanayi alanında ulaştığımız seviye, henüz yeterli değil. Ama çok önemlidir. Maruz kaldığımız örtülü ambargolara ülkemize ve ordumuza,

‘Ellerindeki bu pimi çekilmiş bombalarla baş başa kalacaklardır’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütleri kullanılarak bölgede oynanan oyunların görüldüğünü ve dayatmaları kabul etmediklerini belirterek, “Türkiye’yi, terör örgütleri üzerinden köşeye sıkıştırmak isteyenler, bir süre sonra ellerindeki bu pimi çekilmiş bombalarla baş başa kalacaklardır.

“Bu sözlerimiz bir temenni veya tehdit değil. Objektif bir durum tespitidir. Zira bu bölgede biz yaşıyoruz. Onlar değil. her an bir tehdit olacaksa bize olacaktır, onlara değil. Biz de buna göre her türlü tedbirimizi aldık, hazır durumdayız. Şunu bilecekler; Fırat Kalkanı’nda ne yaptıysak, bundan sonraki süreçte de aynı şekilde bu görevi ifa etmenin hazırlığı içerisindeyiz. Herkes emin olsun, bu badireden de çıkarız. Biz Türkiye’yiz. Kendi topraklarını suni bir refah ve güven çemberi içinde tutmaya borçlu olanlar aynı başarıyı gösterebilir mi bilmiyoruz.” 

‘Artık Türkiye bir güvenli limandır’

Ekonomideki ulumlu tablodan da bahseden Erdoğan, “Yılın ikinci çeyreği için yüzde 7’lik bir büyüme bekliyoruz” dedi. Erdoğan, ekonomi değerlerine ilişkin davetlilerle şu bilgileri paylaştı:

“Son 4 yıldır adeta ardı arkası kesilmeden yapılan saldırılara kurulan kumpaslara, takılan çelmelere rağmen işte ekonomimiz yeniden yükselişe geçiyor. Yılın ikinci çeyreği için yüzde 7’lik bir büyüme bekliyoruz. Artık Türkiye bir güvenli limandır. Bütün bunlara rağmen, hala bizimle siyasi ve ekonomik olarak uğraşan kimi ülkeler olduğunu görüyoruz. Türkiye, dostlarına sadece faydası dokunmuş, kendisine husumet besleyenleri ise hep hayal kırıklığına uğratmış bir ülkedir. Bizim amacımız dostlarımızın sayısını arttırmaktır. Tüm samimiyetimizle dostluk elimizi uzatıyoruz. Bu eli tutan hiç kimse bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da pişman olmayacaktır.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.