sinop-haber Bir tıkla kurbanlık sorgulamak mümkün

0
323
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Kurban Bayramı yaklaştı. Kurbanlık alacakları da bir telaş sardı. Hem bütçeye uygun hem de sağlıklı kurbanlık bulmak önemli. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bu aşamada yardımcı olabilecek bir uygulaması var. hayvanbilgi.tarim.gov.tr adresinden, sadece alacağınız ya da aldığınız hayvanın küpe numarası ile ırk, tür, aşıları gibi tüm önemli bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

 Kurban Bayramı yaklaşırken bir çok kişi de kendi bütçesine uygun kurbanlık araştırmalarına başladı. Peki aldığınız ya da alacağınız hayvan kurbanlık için uygun mu? Gerekli koşulları taşıyor mu? Ssağlıklı mı değil mi?

İşte bu tür bilgiler için artık sadece kurbanlık satıcısının sözleri ile yetinmeniz gerekmeyecek. Bir tıkla anında kurbanlığınız hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.. Bu sorgulamayı yapabilmek için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın özel bir internet sayfası var. Sayfaya, ”hayvanbilgi.tarim.gov.tr” adresinden ulaşılabiliyor. İnternet adresine girdiğiniz zaman karşınıza küpe sorgulama sayfası çıkıyor. O sayfada büyük ya da küçük baş. Hangi hayvanı aldınız ya da almak istiyorsanız önce işaretliyorsunuz. Bu noktadan sonra tek ihtiyacınız olan hayvanın küpe numarası. Numarayı girip sayfada yer alan doğrulama kodunu da yazınca karşınıza o hayvan ile ilgili gerekli tüm bilgiler çıkıyor. Türü, ırkı, cinsiyeti, doğum tarihi, hayvanın aşı bilgileri. Böylelikle kurbanlığınız hakkındaki tüm bilgiler güvenilir kaynaklar tarafından anında elinizde oluyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.