sinop-haber Bitlis’te PKK operasyonu: 7 gözaltı

0
368
sinop-haber Bitlis'te PKK operasyonu: 7 gözaltı
sinop-haber Bitlis'te PKK operasyonu: 7 gözaltı
Bitlis merkezli Tatvan ve Hizan ilçeleri ile İstanbul’da eş zamanlı yapılan PKK/KCK operasyonunda 7 kişi gözaltına alındı.

Bitlis Valiliği, yapılan operasyonla ilgili yazalı açıklama yaptı. PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında, Bitlis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda Bitlis merkezli Tatvan ve Hizan ilçeleri ile İstanbul’da eş zamanlı operasyon yapıldığı belirtildi. Açıklamada şöle denildi:

“PKK/KCK terör örgütü üyesi olmak, milis/İşbirlikçilik faaliyetlerinde bulunmak, yardım ve yataklık etme suçlaması ile 10/08/2017 tarihinde itlis 9 şahsa yönelik Bitlis Merkez, Tatvan, Hizan ilçelerinde ve İstanbul ilinde eş zamanlı olarak icra edilen operasyonneticesinde,S.K., H.U., M.A.Y., P.Y., M.A., E.Ö., F.İ., 7 şahıs yakalanmış, 2 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Şahısların evlerinde yapılan aramalarda 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 119 adet Kalaşnikof fişeği, 50 adet Bixi fişeği, 19 av tüfeği fişeği ve dijital malzeme ele geçirilmiştir. Terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdikleri eylemlere karşı mücadelemiz, halkımızın desteğini alan güvenlik güçlerimizin titiz, özverili ve koordineli çalışmaları ile birlikte kararlıkla devam etmekte ve edecektir.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.