sinop-haber ‘Bize kadın bul’ diyen askeri öldüren kişi tutuklandı

0
343
sinop-haber 'Bize kadın bul' diyen askeri öldüren kişi tutuklandı
sinop-haber 'Bize kadın bul' diyen askeri öldüren kişi tutuklandı
Mersin’de dağıtım izni sonrasında Kıbrıs’taki birliğine teslim olmaya giden Furkan Mırak adlı eri, para teklif ederek “Bize kadın bul” demesi nedeniyle çıkan kavgada bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen İbrahim Halil Özer tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre; Furkan Mırak Amasya’dan dağıtım iznine memleketi Şanlıurfa’ya geldi. Burada iznini kullandıktan sonra usta birliğinin bulunduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne feribotla gitmek için 4 arkadaşı ile birlikte Mersin’in Taşucu Mahallesine geldi.

Feribot saatini beklemeye başlayan Furkan Mırak arkadaşlarıyla birlikte alkol aldı. Daha sonra arkadaşlarıyla birlikte Galeria İş Merkezi’ne giden Mırak, iddiaya göre burada karşılaştıkları İbrahil Halil Özer’den 50 lira karşılığında fuhuş için kendilerine aracılık yapmasını istediler. Tuvalete giden dedesini beklediği sırada karşılaştığı bu teklife tepki gösteren Özer ile Mırak ve arkadaşları arasında arbede çıktı. Özer kavga sırasında Mırak’ı bıçakladı. Kanlar içinde kalan Mırak kaldırıldığı Silifke Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İş merkezinde görevli görgü tanığı Yusuf Yeşilbaş, “Kulüpte oyun oynuyorduk millet koşturunca biz de arkalarından gittik. 7-8 genç birbirlerine vuruyordu. Daha sonra duyduğumuz tuvaleti bekleyen İbrahim Halil Özer’den 50 TL karşılığında kadın istemişler, ‘Biz askeriz bize yardım et’ demişler. İbrahim Halil Özer de ‘Burası öyle bir yer değil’ demiş. Askerler de tepki göstermişler. Özer’in burnunu kırmışlar. Özer’de canının yanması ile birlikte üzerinde bulundurduğu bıçakla ölen şahsın üzerine saldırmış” dedi.

Suç aleti ile birlikte polise teslim olan İbrahim Halil Özer çıkarıldığı Mahkemece tutuklanarak Silifke Kapalı Cezaevine gönderildi.

Olayı haber alan Jandarma Er Furkan Mırak’ın yakınlarının bir kısmı Mersin’e giderken, ilçede kalanlar ise Hasan Çelebi Mahallesi’ndeki evine toplandı. Mırak’ın mevsimlik işçilikle geçimini sağlayan 6 çocuklu ailenin ikinci çocuğu olduğu bildirildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.