sinop-haber Boş sandalyenin sahibi Türkiye’de çıktı

0
307
sinop-haber Boş sandalyenin sahibi Türkiye'de çıktı
sinop-haber Boş sandalyenin sahibi Türkiye'de çıktı
Reem isimli Suriyeli genç kadın, 2013’teki düğün gecesinde yaşanan bombardıman nedeniyle ailesinden ayrı düştü. Bu arada Halep’ten Lübnan’a göç eden anne ve babası, ‘Kayıp Aile Portreleri’ isimli bir projede İtalyan bir fotoğrafçıya poz verdi. Fotoğrafta Reem’in sandalyesi boş kaldı. Reem’in Türkiye’de yaşadığı ortaya çıktı.

Hürriyet’in haberine göre; Yaklaşık 18 ay önce Lübnan’daki bir mülteci kampında çekilen fotoğrafta boş kalan sandalyenin sahibi ortaya çıktı. Katolik bir yardım kuruluşu olan CAFOD tarafından geçtiğimiz yıl organize edilen bir kampanyada Suriyeli mülteci aileler, kaybolan ya da ölen aile üyelerinin yerine boş bir sandalye koyarak kamera karşısına geçmişti.

Reem’in boş sandalyesi

Bunlardan biri de Muhammed ve ailesiydi. Bu karede kayıp kızları Reem’i boş sandalye temsil etmişti. Reem, 2013 yılındaki düğün gecesinde

İki gün telefonda konuştuk

Yetkililer, Suriyeli sığınmacıların hayat şartlarının kötüleştiğini rapor ederken, aldıkları bir haber sevinç yarattı. 2015’teki fotoğraf çekiminde sandalyesi boş bırakılan 21 yaşındaki Reem’in

2 çocuğu olmuş

İngiliz Independent gazetesi ve Alman Spiegelonline’ın haberine göre Reem, ailesiyle bağlantısının koptuğu süre içinde anne olmuş, iki çocuk dünyaya getirmiş. Gaziantep’te yaşayan Reem’in şimdiki amacı ise Türkiye’de pasaport alarak Lübnan’da mülteci kampında kalan ailesini ziyaret etmek. Baba Muhammed, Lübnan’daki kampta bir düzen kuramadıklarını söylüyor. Muhammed, “Yaşadığımız yeri boşaltmamız gerekeceğinden korkuyoruz. İşler daha kötüye gidiyor” ifadelerini kullanıyor. Katolik yardım kuruluşu CAFOD’un yetkililerinden Laura Ouseley de mülteciler için durumun düzelmediğini hatta kötüleştiğini ifade ediyor. Ouseley, “Muhammed’in öyküsü acı-tatlı bir örnek. Artık bu konular haber olmasa da bu insanların hâlâ uluslararası yardıma ihtiyacı olduğu hatırlanmalı” ifadelerini kullandı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.