sinop-haber Bu üniversiteleri seçen öğrencilere 600 lira burs verilecek

0
437
sinop-haber Bu üniversiteleri seçen öğrencilere 600 lira burs verilecek
sinop-haber Bu üniversiteleri seçen öğrencilere 600 lira burs verilecek
Yükseköğretim Kurulu, 15 üniversiteye gidecek öğrencilere 8 ay süreyle 600 lira burs ödeyecek. Kurum Farabi Programı kapsamında diğer üniversitelerde 400 lira burs veriyor. YÖK, yurtiçindeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci değişimini öngören bu programı desteklemek için bu kararı aldı.

YÖK, Farabi Programı kapsamında, 15 üniversiteye gidecek öğrencilere 8 ay süreyle 600 TL burs ödeme kararı aldı. YÖK, programda 400 TL burs veriyor. 600 TL’lik burs kapsamına Batman’dan Şırnak’a Doğu ve Güneydoğu illeri alındı
 
Habertürk gazetesinde yer alan habere göre YÖK, yurtiçindeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci değişimini öngören Farabi Değişim Programı’nı desteklemek için 15 üniversiteye gidecek öğrencilere daha fazla “burs” verme kararı aldı. Buna göre Farabi Programı kapsamında 23 ilden belirlenen 15 üniversiteye gidecek öğrencilere, 8 ay boyunca 600 TL burs ödenecek. Diğer üniversitelere gidecek öğrenciler için bu miktar 400 TL.

Cazibe Merkezleri Programı

Bugüne kadar yaklaşık 30 bin kişi bu programdan faydalandı. Kalkınma Bakanlığı’nca bu yıl başlatılan ve görece daha az gelişmiş bölgelere yönelik uygulanacak Cazibe Merkezleri Programı (CMP) kapsamında, YÖK’ün belirlediği 23 ilden 15 üniversiteye Farabi Programı ile gidecek öğrencilere de 8 ay boyunca 600 TL burs ödenmesi kararlaştırıldı.

15 üniversite şöyle:

Ağrı İbrahim Çeçen, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis Eren, Erzincan, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, Mardin Artuklu, Munzur, Muş Alparslan, Siirt ve Şırnak. Gelecek akademik yıl için başvuru ve değerlendirme süreci tamamlanan Farabi Programı kapsamında toplam 4 bin 113 öğrenci yurtiçindeki farklı bir üniversitede öğrenim görecek.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.