sinop-haber CHP’den kazma kürekli eylem

0
419
sinop-haber CHP'den kazma kürekli eylem
sinop-haber CHP'den kazma kürekli eylem
Antalya’nın Finike ilçesinde CHP İlçe Başkanı Okan Tanır ve bir grup partili kanalizasyon çalışmalarının yapılmadığı gerekçesiyle kazma kürekli eylem yaptı.

CHP İlçe Başkanı Okan Tanır ve beraberindeki bir grup partili bir süredir yapımı devam altyapı çalışmalarının ihalesini düşük bedelle alan firmanın işi bıraktığı, bu nedenle kanalizasyon çalışmalarının durduğu iddiasıyla kazma ve kürekle basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

3 ay önce ASAT tarafından ihalesi yapılarak başlatılan çalışmaların aksadığını belirten Okan Tanır, yüklenici firmanın işi bıraktığını, vatandaşın ve esnafın isyan noktasına geldiğini iddia etti.

90 gün önce başlanan kanalizasyon çalışmalarının yarım kaldığını ve bunun da esnafı isyan noktasına getirdiğini dile getiren Tanır, “Ayıptır, günahtır. 90 gün önce yapımına başlanan kanalizasyon çalışmaları ne yazık ki yine yarım kaldı ve vatandaşı isyan noktasına getirdi. Kanalizasyon çalışması 506’ncı sokakta kilitlendi. Meteoroloji önünden başlayan ve ağır aksak ilerleyen çalışma yetkililerin sorumsuzluğu ve iş bilmezliği yüzünden Cengiz Topel Ortaokulu’nun önünde kaderine terk edildi. Öğrendiğimiz kadarı ile borular yanlış döşendiği için işi yarım bırakıp kaçan yüklenicinin ardından ihale bir başka müteahhide verilmiş, fakat o da işe başlamadan bırakmış. Çünkü ikinci kez döşenen borular da yanlış döşenmiş” dedi.

Okan Tanır, kanalizasyon çalışmaları yapılmayacaksa gönüllü olarak çalışmaya hazır olduklarını da aktardı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.