sinop-haber Devletin zirvesi bu düğünde buluşacak

0
296
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Sinop'ta Huzur Operasyonu
Denizli’de devletin zirvesi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kızı Fatma Zeybekci’nin işadamı Sait Özkan’ın oğlu İbrahim Özkan’la dünya evine gireceği düğünde buluşacak. Düğün için Denizli’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, EGS Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı’na da katılacak.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Hukuk Fakültesi’ni bitiren ve avukatlık stajını yapan kızı Fatma Zeybekci, Denizlili işadamı Sait Özkan’ın oğlu ekonomist İbrahim Özkan ile yarın evlenecek. Düğün devletin zirvesini Denizli’de bir araya getirecek. İki aşamalı yapılacak olan düğün töreninde ilk olarak saat 13.00’te Kayalar Düğün Salonu’nda yemekli mevlit verilecek. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci dünürleri ile birlikte burada davetlileri karşılayacak. Saat 20.00’de ise Anemon Otel’de devlet protokolünün katılımıyla nikah töreni yapılacak. Anemon Otel’de saat 20.00’de yemekle başlayan törende saat 21.00’de nikah kıyılacak. Davetlilere gönderilen davetiyelerde çiçek gönderilmemesi, Maarif Vakfı’na bağışta bulunulması istendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un yanı sıra kabinede yer alan bir çok bakan da Anemon Otel’de yapılacak nikah törenine katılacak. Kültür veTurizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü nikaha katılacağı kesinleşen bakanlar. Bakanların yanı sıra iş ve ekonomi dünyasından da bir çok isim davetliler arasında yer alacak. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra iş dünyasından çok sayıda dernek ve birlik başkanı ile işadamlarının da nikah törenine katılacağı öğrenildi. Ayrıca, çok sayıda AK Partili milletvekili de nikah törenine katılacak.

Devletin zirvesini buluşturacak düğün nedeniyle Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlar hummalı olarak hazırlıklarını sürdürürken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binalı Yıldırım, akşam yapılacak nikah öncesi EGS Kültür ve Kongre Merkezi’nde Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’na katılacak. Saat 15.30’da başlayacak Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’na düğüne gelecek bakanların da katılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi programı kesinleşmezken, Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı öncesi Sinpaş konutlarının bulunduğu bölgede halka sesleneceği ileri sürüldü.

 

 

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.