sinop-haber Erdoğan’dan bayram namazı çıkışı önemli açıklamalar

0
434
sinop-haber Erdoğan'dan bayram namazı çıkışı önemli açıklamalar
sinop-haber Erdoğan'dan bayram namazı çıkışı önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nde kıldı. Bayram namazı çıkışı önemli açıklamalar yapan Erdoğan önce Arakan’daki trajediye dikkat çekti. Daha sonra Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un açıklamalarına yanıt veren Erdoğan, korumalarına ABD’de yöneltilen suçlamayla ilgili ise “Skandaldır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazı sonrasında açıklama yaptı. Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Terörle vermekte olduğumuz mücadele, bunlar maalesef bayramı bayram gibi karşılamamızı engelleyen gelişmeler olmuştur. Arakan olayı farklı bir felaket içeriyor. Şu an 20 bine varan insanların Bangladeş’e geçiyor olması, köyler yakılarak evlerini terk ediyor olması, Müslümanların öldürülmesi, bütün bunlar insanlığın gözleri önünde oluyor. Maalesef insanlık bunlara duyarsız.

Tekrar milletimiz birliği ve beraberliği temennisiyle mesajımı noktalayayım.

(Macron’un sözleriyle ilgili soru üzerine) Doğrusu ben tabii ne demek istediğini çözme noktasında değilim. Onu Sayın Macron’dan öğrenmek lazım. Görüşme talebinde bulundukları takdirde ben görüşme talebini reddetmem. Dostları çoğaltmak isterim. Ben o dergiye verileni de bir olumsuzluk değil, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile görüşmenin bir artı değer olduğunu düşünüyorum.”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Le Point dergisine verdiği röportajda bir dünya lideri olmanın göründüğü kadar ‘havalı’ olmadığını söylemişti. Macron, buna örnek olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sık sık görüşmesi gerekmesini göstermişti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.